Foto Video

Pět požárů za pouhé tři hodiny

Bohužel opět přichází sezóna požárů ve volné přírodě a hasiči důrazně varují

čtvrtek 23. března 11:14 , aktualizace 11:25

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     

     Hasiči jako každoročně varují před přicházející sezónou požárů ve volné přírodě. Jen v průběhu včerejška vyjížděli v Plzeňském kraji k pěti takovým případům. Na dva z nich se můžete podívat ve videu.


K prvnímu požáru suché trávy a listí došlo kolem jedné hodiny odpoledne u Klatov.

Jen o několik minut později vyjížděli hasiči mezi Nekvasovy a Kvášňovice, kde hořel skoro hektar podrostu oplocenky v těsné blízkosti lesa. Tento poměrně rozlehlý požár zaměstnal čtyři jednotky požární ochrany.

Po druhé hodině odpoledne hasiči u Stříbra hasili louku na ploše přibližně 50 x 5 m.

Před čtvrtou hodinou odpoledne pak hasiči vyjížděli k Dolní Lukavici, kde hořelo asi osm balíků sena.

Jen o chvíli později hasiči zasahovali u požáru travin ještě mezi Úněšovem a Čbánem.

Hasiči opakovaně varují před vypalováním trávy

     Hasiči důrazně varují, každoročně požáry vzniklé při vypalování trávy způsobují škody za miliony korun, desítky osob jsou zraněny a bohužel někdy dochází i ke ztrátám na životech.
     Vypalování trávy je v České republice zakázáno hned třemi zákony: zákonem o požární ochraně, zákonem o ochraně přírody a krajiny a zákonem o myslivosti ve znění pozdějších předpisů. Za tento přestupek lze fyzické uložit pokutu do výše 25 000 Kč a právnické až do výše 500 000 Kč.

     Pálení biologického odpadu lze provádět za podmínek stanovených jednotlivými obcemi (kvůli nežádoucímu znečišťování ovzduší, obtěžování okolí apod.) jen na předem připravených, přiměřeně velkých hromadách, za trvalé přítomnosti alespoň jedné dospělé osoby a prostředků na prvotní hasební zásah.


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.