Pětadevadesátiletý senior ve střepech - tísňová linka opět pomohla

Nejen pomoc seniorovi, ale i tři celostátně hledaní byli dopadeni

16. listopadu 2016 10:57, aktualizace středa 6. prosince 21:19

Tísňová linka opět pomohla člověku v nouzi. Strážníci v Plzni tentokrát vyjeli v úterý na pomoc pětadevadesátiletému muži v Libušínské ulici.

     Senior si pomoc prostřednictvím stisknutého tlačítka vyžádal po páté hodině odpoledne. Protože se po zazvonění na venkovní zvonek nikdo neozýval a stejně tak na klepání, rozhodli se strážníci použít klíč od domu, který mají pro případ nouze v zapečetěném kufru.
     Starého pána našla hlídka městské policie ležet na podlaze plné střepů z rozbitého nádobí, které na sebe společně s kredencem strhl při pádu. Stěžoval si pouze na to, že se nemůže postavit na nohy, proto mu strážníci pomohli a posadili ho na postel v kuchyni. Přivolaní záchranáři si seniora převzali k dalšímu ošetření.


Úterý se dá označit za černý den pro osoby, na jejichž nalezení měla zájem státní policie. V pomyslné síti strážníků uvízly hned tři.

     Na dobrou paměť strážníků na tváře doplatili ráno hned dva muži. Dvaatřicetiletý muž původem z Litvy neušel pozornosti hlídky, procházející v půl deváté ráno v Sadech Pětatřicátníků. O čtvrt hodiny později procházela jiná hlídka Veleslavínovou ulicí, kde si povšimla osmačtyřicetiletého muže, o kterém měla dobré povědomí, že na jeho předání mají právní zájem muži zákona.
     Posledním, kdo uvízl v jejich sítích, byl třiapadesátiletý Plzeňan. Před třetí hodinou odpoledne ho strážníci zajistili při pochůzce Divadelní ulicí. Všichni muži byli z důvodu právního zájmu předáni PČR.