Foto Video

Petra H. zastavila až namířená policejní pistole

Narkoman a dealer se šesti zákazy řízení se řítil centrem Plzně více než 160

3. prosince 2019 15:15 , aktualizace 15:45

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     V pátek 29. listopadu ve čtvrt na jednu ráno prováděli policisté v Plzni na Lochotíně kontrolní činnost. Když policisté projížděli po hlavní ulici křižovatku ulic Karlovarská a Sokolovská, z ulice Sokolovská se doslova vyřítilo vozidlo značky Audi A6 a nedalo jim přednost. Naštěstí ke střetu nedošlo. 
     Policisté tedy dali pomocí výstražného a zvukového zařízení řidiči signál aby zastavil, ale ten začal okamžitě ujíždět směrem do centra.
     Policisté samozřejmě začali ihned vozidlo, ve kterém seděli dva muži, pronásledovat a pokoušeli se ho zastavit. "Řidič však na výzvy nereagoval, přidával na rychlosti a městem projížděl rychlostí více než 160 km/h a přitom svojí agresivní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Z ulice Karlovarská pokračoval do ulice Sady Pětatřicátníků a dále na Klatovskou třídu. V Plzni Liticích se ho policistům podařilo zablokovat jejich vozidlem ve slepé ulici," popsala nebezpečnou honičku mluvčí policie.

     Dramatickým pronásledováním ale tento zásah ještě neskončil, oba muži odmítali z audiny vystoupit a řidič se stále snažil zařadit rychlost a z místa odjet. Teprve až pohled do namířené služební pistole mužům dostatečně vysvětlil, že již nemají šanci a donutil je vzdát další pokusy.
     Policisté oba muže zajistili a mladého řidiče vyzvali, aby se podrobil testům na přítomnost alkoholu a drog. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem, ale test na drogy ukázal, že třiadvacetiletý řidič je pod vlivem pervitinu a marihuany.

     Podle našich informací byl řidičem narkoman a drogový dealer Petr H. narozený v roce 1996, který je policii již dobře znám a mimo jiné má již uloženo šest platných zákazů řízení. Druhým mužem ve voze byl 35letý Plzeňák. 

      Policisté samozřejmě zadrženého prohledali a našli ještě neznámou krystalickou látku, s největší pravděpodobností pervitin, kterou zajistili a poslali na expertízu.


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.