Foto Video

Piju, protože maminka má koronavirus

Dva měli tři promile a jeden téměř čtyři, strážníci pak připravili partu o další alkohol

sobota 24. října 14:29 , aktualizace 15:27

Partner článku – Mraknet

     Včera odpoledne se strážníci Městské policie Plzeň setkali s jedním z mnoha případů, kdy jim lidé nahlásili, že někde v plzeňských ulicích popíjí skupinka lidí. Tentokrát se jednalo o ulici Kardinála Berana. 


     Na místo vyrazila hlídka a jako ve většině těchto případů v centru města se jednalo o strážníkům dobře známé bezdomovce. Muži seděli uprostřed chodníku a popíjeli alkohol, strážníci je upozornili na to, že opět porušují platná nařízení a podrobili je dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta ukázala, že se muži skutečně nešetřili, výsledek ve dvou případech překročil tři promile a v jednom se dokonce blížil ke čtyřem.
     Bezdomovci si z kontroly strážníků nic nedělali, šlo o skupinu, kterou strážníci kontrolují velmi často. Tyto osoby znají velmi dobře nejen strážníci, ale i personál plzeňské záchytky. Jako osoby bez příjmu pokuty samozřejmě neplatí, takže strážníci proti nim nemají žádné páky. 

     Tentokrát se ale bezdomovci zmýlili, protože hrozilo riziko, že budou v pití pokračovat, strážníci jim v rámci svých pravomocí zabavili veškerý alkohol s tím, že bude společně hlášením o přestupku předán příslušné přestupkové komisi, která rozhodne o jeho dalším osudu.
     V tu chvíli bezdomovcům došlo, že i oni mohou být potrestáni a začali o alkohol žadonit. Jejich neoficiální mluvčí zkoušel dojemné příběhy o tom, že pije, protože maminka má koronavir, či že má alkohol jako prevenci proti epilepsii. Když ani toto nepomohlo, začal druhý muž strážníkům i vyhrožovat tím, že tedy budou muset další alkohol ukrást. Je samozřejmé, že ani toto strážníky neobměkčilo a bezdomovci o alkohol definitivně přišli. 


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.