Foto Video

Zfetovaného řidiče na dálnici zastavila až střelba a PIT manévr

Zátaras na dálnici D5 u Nýřan, kvílení gum, výstřely a nakonec řízená dopravní nehoda

pátek 17. září 23:22 , aktualizace sobota 18. září 11:25

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V pátek po čtvrté hodině odpoledne stavěla hlídka dopravních policistů v Plzni v ulici U Dráhy osobní vozidlo značky Audi, jehož řidič na znamení dané k zastavení vozidla však nereagoval a začal hlídce vysokou rychlostí ujíždět směrem ven z Plzně. Policisté samozřejmě začali řidiče pronásledovat za užití zvukového a výstražného zařízení, avšak řidič na další znamení k zastavení vozidla opětovně nereagoval, pokračoval vysokou rychlostí v jízdě a opakovaně ohrožoval další účastníky silničního provozu.


     Za Zbůchem najel řidič Audi na dálnici D5 a v té době již byly samozřejmě do pronásledování zapojeny i další hlídky policistů z Dálničního oddělení Ostrov u Stříbra, obvodního oddělení Nýřany a Stod a také vozidlo policejního psovoda se služebním psem. Vzhledem k tomu, že muž dále velmi riskoval a pokračoval v ohrožování ostatních řidičů, vytvořili policisté na dálnici zhruba v úrovni Blatnice lokální uzávěru, proti vozidlu použili služební zbraň a pak za pomoci služebního vozidla použili takzvaný PIT manévr, tedy náraz rámem, který pronásledované vozidlo za jízdy otočil. Ostatní policejní vozy pak Audi zablokovaly, znemožnili další jízdu a policisté řidiče zpacifikovali. Během šílené jízdy tohoto muže došlo i k poškození jednoho ze služebních vozů policie, vše se ale naštěstí obešlo bez zranění.
     Následně bylo zjištěno, že za volantem Audi seděl čtyřiatřicetiletý muž. "Provedeným testem jsme zjistili, že muž řídil vozidlo pod vlivem omamných a psychotropních látek a následnou lustrací se ukázalo, že má vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel," doplnila mluvčí policie s tím, že si případ na místě převzali kriminalisté.


 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.