Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Útok na dvě ženy v Plasích i útok na ženu v Plzni - pokračování

Aktualizace článku: "Obětmi násilí mezi Čechy a Ukrajinci jsou bohužel nevinné ženy"

23. srpna 2023 18:37 , aktualizace čtvrtek 24. srpna 08:33

Cizinci Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes dopoledne jsme informovali o dvou útocích na ženy, kdy v prvním případě muž velmi surově a naprosto bezdůvodně napadl dvě ukrajinské ženy v Plasích a ve druhém případě došlo k sexuálnímu útoku Ukrajince na mladou ženu v Plzni pod Rooseveltovo mostem.

Nyní se nám podařilo získat nové informace k oběma případům:

Zbití žen v Plasích

     Tisková mluvčí policie nám dnes odpoledne potvrdila, že jeden ze tří útočníků na ženy v Plasích byl již policií dopaden. Podle našich informací má jít o hlavního útočníka, tady přímo řidiče Octavie.
     "Okolnostmi případu, kdy podle zatím zjištěných skutečností tři osoby v obci Plasy napadly dvě cizinky, se zabýváme od jeho prvopočátku. V současné době nám je již známa totožnost jednoho z podezřelých, se kterým nyní probíhají úkony trestního řízení," doplnila dnes odpoledne mluvčí s tím, že na ustanovení dalších podezřelých policie aktivně pracuje. "O dalším vývoji případu vás budeme informovat, jakmile to bude možné," přislíbila mluvčí na závěr.

    "Děkuji policii, že i v případě “hrdinů”, kteří si troufli na ženy s dětmi, dělá, co je potřeba," vyjádřil se k případu ministr vnitra Vít Rakušan.

Aktualizace čtvrtek 24. srpna:

     "Včerejšího dne jsme zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Zároveň bude dnešního dne v dopoledních hodinách z naší strany podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na ustanovení dalších podezřelých osob stále pracujeme," uvedla dnes ráno tisková mluvčí policie.

Napadení ženy Plzni

     Jak jsme již uvedli, Ukrajinec, který v Plzni napadl mladou ženu, byl zadržen již na místě bezprostředně po činu. Policisté poté využili institutu zkráceného přípravného řízení a tak mohl být muž narozený v roce 1983 včera okresním soudem Plzeň město i odsouzen.


Původní článek vydaný dnes dopoledne:

Obětmi násilí mezi Čechy a Ukrajinci jsou bohužel nevinné ženy

     V poslední době bohužel musíme stále častěji informovat o případech, ve kterých figurují Ukrajinci, a to jak v roli pachatelů, tak v roli obětí. Je alarmující, že se tyto případy velmi často týkají napadení žen a stejně tak je tomu i v dalších dvou případech, které se v Plzeňském kraji odehrály.

Zbití žen v Plasích

     O prvním případu, který se odehrál kolem osmé hodiny večer v neděli 13. srpna v Plasích, informoval dnes ráno server Novinky.cz. Došlo při něm k napadení a zranění dvou žen z Ukrajiny, které s dětmi vyrazily na místní pouť.

     Podle zatím dostupných informací čtyřiatřicetiletá Lilia a čtyřiačtyřicetiletá Tetiana navštívily s dětmi ve věku jedenáct let a dva roky kolotoče a poté se nedaleko posadily, aby si popovídaly.
     Podle Tetiany u nich zastavila starší Škoda Octavia s vozíkem a řidič se žen zeptal, zda jsou z Ukrajiny. Když obě ženy přisvědčily, muž poodjel, nechal nastartovaný motor, k ženám se vrátil, začal je vulgárně urážet a pak je napadl.
     Podle výpovědi starší ženy napadl nejprve ji, kdy jí třikrát udeřil pěstí do obličeje a cloumal s ní za vlasy, načež napadl mladší ženu, kterou začal také bít pěstmi do obličeje.
     Starší žena mezitím běžela k jeho vozu, aby sebrala klíčky a zabránila muži v odjezdu, a snažila se volat policii, měli ji ale napadnout dva další muži, kteří jí klíče vyrazili. Původní útočník pak nechal bezvládnou Lili s rozbitým obličejem ležet na zemi, sebral klíčky a z místa odjel.

     Policii a záchranáře v tu chvíli již volali svědci incidentu. Starší žena, která z útoku vyvázla s podlitinami, policistům předala podrobnou fotografii vozu a popis agresora, zatímco záchranáři si do péče převzali mladší ženu, která utrpěla vážná zranění v obličeji, jako otevřenou zlomeninu čelisti, zlomeninu lícní kosti a fraktury nosních kůstek. Zraněná žena byla s poruchami vědomí transportována na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň.

     Policie se případem samozřejmě zabývá a po útočníkovi pátrá. "Přijali jsme oznámení o fyzickém napadení čtyřiatřicetileté ženy, ke kterému došlo na louce u Plas. Policisté prověřují veškeré okolnosti celé události a případem se dále zabývají," uvedla nám mluvčí policie s tím, že další informace v tuto chvíli nelze sdělit.


Napadení ženy Plzni

     O druhému případu, kdy byla naopak napadena mladá dívka Ukrajincem v Plzni, nás informovali čtenáři. Podle nich měl tuto sobotu opilý Ukrajinec u Rooseveltova mostu násilím na místě držet dívku a zřejmě po ní požadovat sex. Dívce se ale naštěstí podařilo se útočníkovi vysmeknout a z místa utéct. Během napadení naštěstí nedošlo k jejímu zranění.

     Na místo okamžitě po nahlášení události vyjelo několik hlídek policie a policisté podezřelého muže zadrželi. Podle našich informací zadržený muž nadýchal téměř čtyři promile.

     I tímto případem se policie samozřejmě zabývá. "Na místě byl v souvislosti s napadením mladé ženy zadržen cizinec narozený v roce 1983. Policisté obvodního oddělení Vinice sdělili muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví," uvedla nám mluvčí policie.

     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.