Foto

Skoro čtyři promile a na nádraží se oháněl pistolí

Množí se případy opilých a zfetovaných lidí ozbrojených plynovkami

5. listopadu 2020 15:24 , aktualizace 15:31

Alkohol Cizinci Záchytka Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V poslední době se bohužel množí případy lidí, kteří, často pod vlivem alkoholu nebo drog, na veřejnosti manipulují nebo dokonce ke střelbě používají expanzní zbraně, takzvané plynovky.

     V uplynulých dvou měsících jsme informovali například o zadržení dvou zfetovaných ozbrojených cizinců na náměstí T. G. Masaryka v Plzni, plynovka byla nalezena i u podezřelého muže pohybujícího se v cizím domě či u posádky vozu, které řídil řidič pod vlivem drog. Plynovkou byl vyzbrojen i stihomamem trpící cizinec, kterého strážníci nalezli pod vlivem pervitinu v centru Plzně a minulý týden dokonce známý recidivista a narkoman střílel z plynovky po policistech.

     Další případ týkající se plynovky řešili strážníci v pondělí na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni. Hlavním aktérem byl jednačtyřicetiletý Polák, na kterého upozornila hlídku městských policistek čtyřiatřicetiletá žena sedící zde na lavičce. Žena policistkám uvedla, že muž se zde oháněl pistolí, kterou pak jeho kamarád odnesl v igelitové tašce do vestibulu na nádraží.
     "Podezřelý muž byl značně opilý, a když ho strážníci vyzvali k prokázání totožnosti, nebyl schopen předložit doklady. Při prohledávání kapes místo nich ale vytáhl náboj," popsala tisková mluvčí strážníků a pokračovala: "Na dotaz, zda je ozbrojen, odpověděl, že není."
     V tu chvíli se do věci vložil pracovník bezpečnostní agentury střežící nádraží. Společně s kamarádem opilého muže, který měl předtím odnést tašku se zbraní, došel do vestibulu nádraží, tašku přinesl a její obsah vysypal na lavičku.
     "Uvnitř byla expanzní pistole s nábojem v komoře, dvě tuby s pyrotechnickým střelivem, volné náboje a dvě krabičky pepřových nábojů," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že známý oznamovatelky potvrdil, že viděl podezřelého manipulovat se zbraní. Cizinec přiznal pouze to, že je zbraň jeho a k dalšímu už se nevyjádřil, jeho kamarád nebyl vzhledem k jazykové bariéře schopen vysvětlení ve věci podat.
     U podezřelého byla provedena dechová zkouška, kdy mu byla naměřena hladina alkoholu v dechu 3,72 promile. K vystřízlivění byl umístěn do protialkoholní záchytné stanice. Zbraň s příslušenstvím mu byla pro potřeby řízení o přestupku odejmuta a případem se bude dále zabývat správní orgán.

Články k případům zmíněným v úvodu:

Buchny, kudly a plynovky

Buchny, kudly a plynovky

19. 09. 2020, 14:30, aktualizace 19. 09. 2020, 15:02

Lotyš a Ukrajinec s pistolemi v rukou děsili chodce na náměstí v Plzni

Plynovka, šperky, hodinky, telefony, ale i náhradní zuby

Plynovka, šperky, hodinky, telefony, ale i náhradní zuby

06. 10. 2020, 17:37, aktualizace 06. 10. 2020, 17:38

Obsah batohu muže spícího v cizím domě překvapil policisty i strážníky

Pervitin, nůž a plynovka

Pervitin, nůž a plynovka

27. 10. 2020, 11:00, aktualizace 27. 10. 2020, 11:44

Cizinec se po intoxikaci pervitinem šel schovat před banku

Zfetovaný řidič vezl zajímavou partičku

Zfetovaný řidič vezl zajímavou partičku

23. 10. 2020, 19:33, aktualizace 23. 10. 2020, 20:40

Kontrola posádky vozu na Slovanech přinesla hned několik nálezů

Kdo střílel v pátek na policisty?

Kdo střílel v pátek na policisty?

01. 11. 2020, 16:12, aktualizace 02. 11. 2020, 07:20

Pokračování článku: "Na Košutce stříleli zloději aut"


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.