Foto Video

Během návštěvy ministra vnitra zadrželi osobu v pátrání

Ministr s početnou ochrankou navštívil hasiče a policisty

čtvrtek 10. ledna 17:27 , aktualizace pátek 11. ledna 13:51

Cizinci Hasiči Ubytovny Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Plzeň dnes navštívil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
     Ministr Hamáček se nejprve sešel s vedením Krajského ředitelství Policie České republiky, kde byl seznámen s bezpečnostní situací v Plzeňském kraji.
     Poté, kolem poledne, navštívil ministr Hamáček požární stanici Plzeň - Košutka, kde se setkal s představiteli sboru HZS Plzeňského kraje a řediteli územních odborů hasičů.
     "Ředitel HZS Plzeňského kraje brig.gen. Ing František Pavlas ministra seznámil ve stručnosti s personální a finanční bilancí HZS Plzeňského kraje za několik uplynulých let. Dále si pan ministr prohlédl vozový park stanice Košutka a také krátce promluvil s dnes sloužícími hasiči," řekl nám k návštěvě tiskový mluvčí hasičů. 
      Odpoledne pak ministr společně s policisty vyrazil na kontrolu ubytovny v ulici Na Rybníčku v Plzni Doubravce. Potvrdilo se, že ubytovny jsou často místem výskytu závadových osob, protože během ministrovy návštěvy policisté zde mezi ubytovanými zadrželi jednoho muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. 
      Ministr na místě pochválil práci policie a přítomným novinářům uvedl, že problematikou kriminality cizinců v celé republice se zabývá. Uvedl také, že je připravován zákon, který by zvýšil odpovědnost pracovních agentur za zaměstnané cizince. 
      Pohyb ministra vnitra Hamáčka dnes v Plzni provázely zatím nejpřísnější bezpečnostní opatření, které jsme v Plzni u návštěvy ministra zažili. Krom většího počtu příslušníků ochranné služby, byli v ministrově doprovodu přítomni i psi vycvičení na vyhledávání výbušnin. Ochrannou službou byl také našemu kolegovi znemožněn vstup s jeho legálně drženou zbraní, ačkoli na předchozím setkání s jinými ministry, předsedou vlády či dokonce s prezidentem republiky v jeho zbrani problém ochranka neviděla.

Foto: KP a Hasiči
Video: KP

     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.