Foto

Plzeň plánuje hromadný odsun bezdomovců

Vybrán byl prostor v bývalých Borských kasárnách, kde jim staví stanové městečko

pátek 3. dubna 11:05 , aktualizace 12:25

Bezdomovci

Partner článku – Prestol Holding


     Město Plzeň plánuje odsun bezdomovců mimo centrum města a připravuje pro ně nové zázemí. Chce tak eliminovat možnost, aby roznášeli nákazu Covid-19 mezi běžnými obyvateli. Vybrán byl prostor v bývalých borských kasárnách, kde vznikne stanové městečko, kde budou mít bezdomovci zajištěn přístup k teplé vodě, toaletám a základním potravinám. Budou jim zde poskytnuty i roušky i další ochranné pomůcky a ve spolupráci s Městskou charitou Plzeň bude lidem poskytnuto ošacení. 
     Jeden z objektů zde bude také upraven pro případnou karanténu s kapacitou 18 místností, v nichž mohou být po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí Plzeňského kraje umístěny až dvě osoby.
     „V době pandemie koronaviru zesilujeme i opatření ve vztahu k lidem bez domova. V našich nevyužívaných prostorách v lokalitě kasáren na Borských polích pro ně příští týden otevřeme stanové denní centrum a jeden z městských objektů v areálu upravíme pro karanténní účely,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Areál se nachází v prostoru mezi Folmavskou ulicí a ulicí Ke Karlovu. 
     Podle radního pro oblast bezpečnosti Martina Zrzaveckého, který projekt kompletně zaštiťuje a zajišťuje, město už ve vybydleném objektu bývalé roty určeném pro karanténu provedlo nezbytně nutné úpravy a zajistilo tam provizorní zázemí. „Výhodou je, že se areál, který bude oplocený, nachází mimo osídlené území města Plzně, čímž se snažíme minimalizovat riziko pro okolí,“ vysvětlil radní Martin Zrzavecký.
     Informace mezi bezdomovce o existenci centra a jeho otevření v příštím týdnu začnou šířit zástupci terénních organizací i Městská policie Plzeň. Denní stanové centrum pomůže odlehčit domovu sv. Františka v centru Plzně, v němž funguje noclehárna a zázemí pro bezdomovce. 
          "Projekt bude spuštěn ve spolupráci s neziskovými organizacemi, jež se skupinou osob bez přístřeší pracují, v dohledu bude pomáhat městská i státní policie. V Plzni žije odhadem zhruba 300 bezdomovců," uvedla tisková mluvčí města Plzeň.
     Čtyřiačtyřicet stanů poskytla plzeňská outdoorová firma Hannah a právě tyto stany poslouží pro stavbu stanového městečka. Za město Plzeň stany převzali primátor Martin Baxa a radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Úvodní foto Ilustrační

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost