Foto

Plzeňáci jedou na pomoc do Karlových Varů

Plzeňští dobrovolníci z ČČK vyjíždějí na pomoc do Karlovarského kraje

15. února 2021 09:38 , aktualizace 11:52

     Kdo sleduje vývoj šíření koronaviru si v posledních dnech určitě všiml, že situace v Karlovarském kraji je kritická. Zdravotnický systém je zde přetížen, chybí zde lůžka, personál, potřebné přístroje pro pacienty a již také dochází k transportu pacientů do nemocnic v jiných krajích. 
     Na základě těchto skutečností se dohodl Ústřední krizový tým Českého červeného kříže s Ministerstvem zdravotnictví ČR, Karlovarským krajem a Karlovarskou nemocnicí a.s., že dojde ke zřízení dalších lůžek pro pacienty, kteří jsou COVID pozitivní. "Dané oddělení se nachází v areálu nemocnice v Karlových Varech, kde poskytují nezbytnou péči těmto pacientům, kteří však nepotřebují dechovou podporu. O pacienty se budou starat nejen zaměstnanci nemocnice, ale i členové ČČK a jejich dobrovolníci, kteří absolvovali kurz „Moderní ošetřovatelství v praxi.“ Právě tito dobrovolníci se budou starat nejen o základní potřeby pacientů, ale i o jejich pohodlí,“ sdělila nám ředitelka oblastního spolku Lada Brožová.
     První skupině dobrovolníků bude pomáhat a koordinovat ji spolek ČČK Plzeň-město a Rokycany, v jejímž čele bude lektor kurzů a člen ČČK Jakub Jestřáb.