"Jak čarokrásná Irina českou kavku odrbala"

Neuvěřitelný příběh - po kapitánech lodí, generálech či lékařích nastoupila kráska z ruských stepí

středa 24. listopadu 13:42 , aktualizace 15:30

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Po kapitánech lodí, generálech na misích, krásných dělnících na ropných plošinách či lékařích v Africe, se objevila novinka. Sice také slibuje lásku, krásu, péči, věrnost, ale tentokrát jde o krásku z ruských stepí a zcela určitě umí vařit skvělý boršč.
     Sice je tento podvod starý asi jako internet sám, ale přesto se stále ještě najde dost chudých duchem, kteří někomu, koho nikdy neviděli, neváhají poslat obrovské peníze, bohužel často i celoživotní úspory.

Velká láska z ruských stepí

     Posledním z nich je případ padesátiletého muže z malé obce nedaleko Kaznějova. Právě ten naletěl na čarokrásnou Irinu nebo jak se ta neexistující žena jmenuje. Muž zhruba před rokem na internetové seznamce našel inzerát, popisující překrásnou pětatřicetiletou ženu z Ruska, která mu učarovala (pozn. redakce, ošklivé tam nedávají, těm lidé peníze neposílají). 
     
Proč si muž, pokud dává přednost ženám ze zemí bývalého východního bloku, snadno nějakou nenašel například v ulicích Plzně, netušíme.

Naši lásku pár korun nerozdělí

     Muž si se ženou začal psát (tak, jak je to vždy) a po nějaké době se žena s mužem domluvila, že za ním přijede do Čech a bude s ním žít (tak, jak je to vždy), a pak přišla prosba finanční pomoc (a opět, tak, jak je to vždy). Žena velice nutně potřebovala peníze na letenku, vízum, daň za prodej jejího bytu v Rusku a dokonce i uhrazení pokuty v práci. Zamilovaný muž zcela zblbnul a ženě postupně zaslal téměř půl milionu.

Čajzla jsem ikonu, pošli prachy!

     Když ale muž v březnu na svou vytouženou ruskou krásku čekal, místo vášnivého objetí se mu dostalo zprávy, že byla na ruském letišti zadržena policií za pašování ruského náboženského obrazu, takzvané ikony, ale že je vše v pořádku a spraví to další peníze na kauci. 
     Netušíme, zda muži došly peníze a nebo konečně pochopil, že se jedná o podvod, a že všechny odeslané peníze s téměř stoprocentní jistotou už nikdy neuvidí.

Tak tohle už fakt nepochopí nikdo

     Takže si to pojďme shrnout, muž přišel o téměř půl milionu a snad pochopil, že vysněná Irina, je zřejmě ošklivý prcek někde u compu v Asii.
     Jenže muž to, že byl okraden, z neznámého důvodu nenahlásil policii a co hůř, zřejmě si řekl, že svět přece nemůže být tak zlý a zkusí to znovu. Zní to neuvěřitelně, ale mluvčí policie nám potvrdila, že se muž na seznamce seznámil s další ženou z Ruska a začal tokat. Kupodivu se scénář opakoval a i tato nová krásná ruská žena pořádala o finanční příspěvek.

      Muž se tak bohužel na policii obrátil až minulý týden, tedy několik měsíců po prvním případu. "V prvním případě muž ženě poslal 460.000 korun, v druhém již naštěstí žádné peníze neposlal. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a celou věc předali k prověřování kriminalistům z oddělení hospodářské kriminality," uvedla tisková mluvčí policie. 

Další obdobné případy:

O krasavci z Kalifornie pracujícím na ropné plošině

Podvodník ženu z Plzně finančně zcela zlikvidoval

Podvodník ženu z Plzně finančně zcela zlikvidoval

14. 09. 2021, 15:16, aktualizace 14. 09. 2021, 15:24

Je to krasavec, bydlí v Kalifornii, dělá v Texasu na ropné plošině a v kapse má mega, neznáte ho?

Nechyběl ani pilot vrtulníku, kterému došlo palivo

Jsem pilot a miluji vás! Půjčíte mi na palivo?

Jsem pilot a miluji vás! Půjčíte mi na palivo?

04. 03. 2021, 14:41, aktualizace 04. 03. 2021, 14:56

Další podvodník "oškubal kavku", legendu měl v tomto případě vskutku originální

O peníze žádal i lékař či kapitán lodi

Ach, kapitáne lodi v Malajsii a och, ty statečný lékaři OSN!

Ach, kapitáne lodi v Malajsii a och, ty statečný lékaři OSN!

20. 08. 2021, 13:29, aktualizace 20. 08. 2021, 14:30

Když ho miluješ, není co řešit, prodej dům, napůjčuj si miliony a rychle mu vše pošli!

Další naivní žena pro změnu poslala peníze chudému generálu Chandlerovi do Afghanistánu

Žena poslala chudému generálovi víc než půl milionu

Žena poslala chudému generálovi víc než půl milionu

07. 01. 2020, 13:36, aktualizace 07. 01. 2020, 13:39

V bance si půjčila málo, peníze na účtu americké armády nestačí, takže hrozí válka

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.