Foto

Po krádeži více než dvou a půl milionu korun stále unikají

Policie znovu prosí o pomoc při pátrání po dvojici podvodníků

15. září 2020 14:50

Pátrání Podvodníci

Partner článku – Delta Plzeň

     Již téměř dva roky policie pátrá po neznámé dvojici, která v období od 5. července 2017 do nejméně 5. listopadu 2018 na území cizích států prováděla neoprávněné výběry z bankovních účtů českých firem, a to na základě padělaných občanských průkazů. Jejich podvodné jednání bylo zadokumentováno a plzeňští kriminalisté případ trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání zločinu podvod a přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny, i nadále prověřují. 
     Pachatelé pomocí padělaného osobního dokladu vybírali nebo se pokusili neoprávněně vybrat na pobočkách peněžních ústavů v zahraničí finanční prostředky v cizí měně.
     Z dosavadního průběhu prověřování vyplývá, že pachatelé by mohli být občané České republiky a z provedených výslechů zaměstnanců bank bylo zjištěno, že všichni shodně uvádějí český přízvuk pachatelů. Dosud neustanovení pachatelé, muž a žena, ve větší míře stejnou trestnou činnost prováděli ve Spolkové republice Německo, němečtí policisté evidují ve společném trestném řízení minimálně dvě desítky skutků, kdy pachatelé postupovali zcela shodně a na padělané občanské průkazy jednatelů českých firem podvodně vybírali finanční hotovosti na pobočkách zahraničních bank. 
     Tímto způsobem se pachatelům podařilo podvodně vylákat celkem 98.000 EUR, tedy více než dva a půl milionu korun.

     Policistům se nyní podařilo získat nové fotografie podezřelé dvojice a znovu se proto na veřejnost obrací s prosbou o pomoc. Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

Foto PČR

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.