Foto

Čelní náraz do sloupu Angličanka nemohla přežít

Ke smrtelné havárii došlo v noci v Plzni u Makra

5. listopadu 2017 09:44 , aktualizace 14:24

Nehody Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

AKTUALIZUJEME

     Dnes po třetí hodině ráno došlo na kruhovém objezdu u Makra na Domažlické ulici v Plzni k vážné havárii, při které osobní automobil Opel Corsa narazil do sloupu veřejného osvětlení. Řidič vozu utrpěl při nehodě zlomeninu dolní končetiny, jeho spolujezdkyně Angličanka ale byla zraněna natolik vážně, že i přes resuscitaci na místě na následky zranění zemřela. 

     "Řidič vozu narozený v roce 1985 měl výsledek orientační dechové zkoušky s negativním výsledkem. Žena narozená v roce 1975 na následky utrpěného zranění zemřela v 4.05 hodin. Případ šetří kriminalisté Městského ředitelství Plzeň," uvedla k tragédii tisková mluvčí policie.

     "Žena cizí státní příslušnosti utrpěla zranění neslučitelná se životem, muž byl transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," doplnil tiskový mluvčí záchranářů.

Policie ČR k nehodě:

     Dnes zahájil policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Plzeň - město úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, kdy podezřelým je dvaatřicetiletý muž, který téhož dne v době od 03:00 hodin do 03:13 hodin jel v Plzni jako řidič s osobním motorovým vozidlem  tovární značky Opel Corsa po přivaděči silnice I. třídy č. 26 ve směru od Sulkova ke kruhovému objezdu u obchodního domu, kdy jel zařazen v pravém jízdním pruhu.
     Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a zejména povětrnostním podmínkám - husté mlze, v prostoru nájezdu na kruhový objezd nestihl včas reagovat na oblouk kruhového objezdu, vjel do prostoru kruhového objezdu, kde se střetl koly svého vozidla se zvýšeným obrubníkem travnaté plochy ve středu kruhového objezdu.
     Vozidlo dále najelo na travnatou plochu kruhového objezdu, kde se střetlo  přední částí vozidla se sloupem trolejového vedení. Při střetu došlo ke zranění řidiče, který byl na místě nehody ošetřen osádkou vozidla rychlé záchranné služby a poté převezen do nemocnice v Plzni.
     Při nehodě utrpěla dvaačtyřicetiletá spolujedoucí zranění neslučitelná se životem a lékařka v 04:05 hodin konstatovala smrt. Požití alkoholu bylo u řidiče na místě nehody vyloučeno dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 250 tisíc korun. 

Foto PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.