Foto

Po pádu do vody zůstala cizinka v bezvědomí, pro pomoc běžela její desetiletá dcera

Policisté ocenili dvě ženy, které okamžitým zásahem zachránily migrantce život

pátek 11. března 19:45 , aktualizace 21:37

Cizinci Záchrana života

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Nedělní procházka Mariánskými Lázněmi se sedmatřicetileté Ukrajince a její teprve desetileté dceři, kterým je v lázeňském městě poskytován dočasný azyl, změnila v pořádné drama. Při pěší túře po Metternichově stezce totiž cizinka na nerovném terénu zakopla a spadla do potoka. Bohužel tak nešťastně, že si poranila hlavu a upadla do bezvědomí.
    Její desetiletá dcera ovšem nezpanikařila, celou situaci si výborně vyhodnotila s tím, že sama své matce nepomůže a okamžitě se vydala pro pomoc. Po chvíli desetiletá dívka narazila na dvě ženy, které jsou v Mariánských Lázních na léčebném pobytu, a jedna z nich je dokonce profesí zdravotní sestra. Jednašedesátiletá žena se okamžitě vydala ke zraněné ženě, kterou částečně vytáhla na břeh a začala jí neprodleně poskytovat první pomoc. Čtyřicetiletá žena z místa úrazu mezitím odvedla desetiletou dívku, o kterou se následně starala.
    Po několika málo minutách na místo dorazili přivolaní záchranáři a také policejní hlídka. Zraněná žena, které první pomocí zachránila jednašedesátiletá žena život, skončila v péči záchranářů. Poté byla převezena do nemocnice v Chebu. Policisté do nemocnice následně převezli i její desetiletou dceru. V současné době je již cizinka v pořádku.

     Včera přišly obě ženy, které cizince zachránily život, na Obvodní oddělení Policie v Mariánských Lázních, kde jim společně se starostou města Ing. Martinem Kalinou ženám poděkoval nadporučík Ing. Jiří Košař, vedoucí obvodního oddělení.
     „Obě ženy se zachovaly naprosto příkladně a svým rychlým jednáním zachránily zraněné cizince život. Nebýt jich, mohla tato nešťastná událost dopadnout tragicky. Naštěstí máme stále kolem sebe lidi, kteří v případě, že mají pomoci druhým, neváhají ani vteřinu. Takových lidí si nesmírně vážím, protože to u každých bohužel není samozřejmost. Velký obdiv zaslouží i desetiletá dívka, která i přes svůj věk celou situaci vyhodnotila naprosto skvěle a na záchraně své matky má lví podíl. Jsem rád, že tato událost má šťastný konec, to je nejdůležitější,“ uvedl vedoucí oddělení.

Foto MP

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.