Foto Video

Po šílené jízdě smetl těžce opilý řidič tramvajovou zastávku

"Neskutečná rána a zvuk trhajícího se kovu, napřed jsem myslel, že spadlo letadlo," popsal svědek

5. prosince 2021 14:39 , aktualizace 16:18

Alkohol Auto v kolejišti Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V noci na dnešek po jedné hodině došlo v Plzni ve Skvrňanech na Vejprnické třídě k velmi vážné dopravní nehodě. "Slyšel jsem neskutečnou ránu a zvuk trhajícího se kovu, napřed jsem myslel, že spadlo letadlo. Podíval jsem se z okna a přímo v zastávce, respektive v tom co z ní zbylo, trčelo zcela zdemolované auto. Kusy zastávky nebo toho auta pak ležely desítky metrů daleko. Myslel jsem, že tam budou mrtví, ale tomu mladému řidiči se vůbec nic nestalo," popsal v telefonu nehodu svědek.


     Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky a ukázalo se, že oznamovatel nijak nepřeháněl. Vozidlo Ford Galaxy jedoucí velmi vysokou rychlostí směrem od centra města najelo na tramvajový pás, po něm pokračovalo, řidič ale vozidlo nezvládl a to doslova smetlo zastávku MHD, přičemž celou konstrukci přístřešku zmačkalo do beztvarého shluku kovu, otočilo se o 180 stupňů a poté zůstalo viset na zbytku lavičky zakotvené do země.
     Je zcela evidentní, že pokud by na zastávce v době nehody někdo byl, neměl by sebemenší šanci přežít.

     Ve vraku auta se povalovalo několik otevřených lahví alkoholu, některé nehodu nepřežily, ostatní pak policisté zajistili. Řidič se snažil vysvětlit, že řídil jeho imaginární kamarád, který těsně po nehodě kamsi odešel, ale tyto evidentní lži mu byly rychle vyvráceny.

     Policisté řidiče narozeného v roce 1991 podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která ukázala 2,37 promile a poté byl převezen k odběru biologických materiálů do zdravotnického zařízení.
     Po vystřízlivění čeká muže obvinění minimálně z Ohrožení pod vlivem návykové látky.


 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.