Foto Video

Brutální smrti chtěla uniknout skokem z balkonu

Děsivé podrobnosti - vrah došel k plazící se ženě a podřízl ji

úterý 12. února 08:37 , aktualizace 12:44

Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Že za smrtí seniorů v Domě s pečovatelskou službou stojí jejich vlastní vnuk J. L. jsme my i jiná média již psali. Co ale až do teď uveřejněno nebylo, byl děsivý způsob smrti starých manželů.
     Již od začátku byly náznaky, že smrt prý bezproblémové dvojice byla skutečně hrozivá a i tím, že policie do teď odmítá způsob smrti uvést, vše vlastně nepřímo potvrzuje.
     Nejhorší odhady se bohužel potvrdily, respektive realita je ještě překonala. J. L. za seniory, o které se měl dle tvrzení místních v minulosti prý i hezky starat, přišel do bytu. Zde ze zatím neznámého důvodu starého muže ubodal nožem a zasadil mu asi dvě desítky ran. Nelze si ani představit, co musela prožívat stará paní, když viděla manžela umírajícího rukou rozběsněného vnuka.
     Jisté je bohužel i to, že stará paní v nepředstavitelné hrůze vyskočila z balkonu, i když musela vědět, že si tím pravděpodobně zlomí obě nohy. Horor ale pokračoval, vnuk vyšel ven, babičku plazící se v krutých bolestech začal bodat nožem a nakonec jí ještě podřízl hrdlo.     

Stojí za vraždami psychická nemoc?

     J. L. přišel již v dětství o matku a v domě v Břasích ho vychovávala teta. Okolí ho znalo jako milého a nekonfliktního chlapce, který pracoval nedaleko a podle některých místních se také často scházel s partou kamarádů na jointa. 
     Po hrůzném činu J. L. utekl ke kamarádovi, kterému se se vším svěřil. Kamarád si prý ověřil pravdivost děsivého příběhu, J. L. odvezl na psychiatrii a zalarmoval policii. 
     J. L. byl po vyšetření transportován do uzavřeného psychiatrické oddělení, kde je doposud a policie zřejmě ještě nějakou dobu, pokud vůbec, nebude moci zahájit jeho trestní stíhání.

Zabezpečovací detence?

     Je možné, že dvojnásobný vrah nikdy nebude moci stanout před soudem. Pokud lékaři potvrdí, že za vraždami stojí nemoc, umístí J. L. s největší pravděpodobností do zabezpečovací detence.
     Detence je druh ochranného opatření, které se vykonává ve zvláštních ústavech, kde jsou realizovány různé psychologické, léčebné, pedagogické a další programy pro zde umístěné osoby, které jsou nebezpečné společnosti. Nejde ale o žádné sanatorium s denními vycházkami po okolí. Tyto ústavy jsou střeženy vězeňskou službou a s pravidly velmi podobnými vězení. Sami vězni z ní mají respekt, ve vězení totiž ví kdy je mají pustit, zatímco zabezpečovací detence není nijak časově omezena a trvá tak dlouho, dokud to vyžaduje ochrana společnosti. 
     V Česku je zabezpečovací detence realizována ve Vazební věznici a Ústavu pro výkon zabezpečovací detence Brno a ve Věznici Opava.


Původní článek


     V noci ze středy na čtvrtek došlo k dvojnásobné vraždě v Domě s pečovatelskou službou v Břasích nedaleko Plzně. "Po deváté hodině večer jsme přijali oznámení o nálezu dvou osob nejevících známky života v zařízení pro seniory v obci na Rokycansku," uvedla tisková mluvčí policie. Podle informací přímo z místa činu bylo tělo staršího muže nalezeno v jednom z pokojů tohoto zařízení, zatímco tělo starší ženy leželo na asfaltu přímo před vchodem a pod balkonem pokoje, kde byl mrtvý muž.

     Policisté zajistili a uzavřeli místo činu, byl povolán koroner a výjezd kriminálky včetně technika k zajištění stop. Na první pohled bylo jasné, že oba staří lidé nesou známky násilné smrti, takže případ převzali krajští kriminalisté, kteří se zabývají vyšetřováním těch nejzávažnějších trestných činů, především pak násilných usmrcení.
           Že dvojice zemřela násilnou smrtí potvrdila i mluvčí policie: "Případem se zabývají kriminalisté z krajského ředitelství, kteří nyní prověřují veškeré skutečnosti a kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závazného zločinu vraždy."
     Zdroj blízký vyšetřování nám uvedl, že pachatel z místa uprchl autem, je znám jeho popis a policisté po něm v okolí intenzivně pátrají. Zda byl motiv vraždy loupežný, jakým způsobem byli lidé usmrceni či proč byla žena nalezená venku zdroj uvést nechtěl. 
    Tyto informace nechtěla uvést ani mluvčí policie s tím, že policie zatím nebude k případu zveřejňovat žádné podrobnosti, aby nenarušila průběh trestního řízení.

      Takto brutální vraždu jsme v kraji měli naposledy v loňském roce a také za ní stál duševně nemocný:

Bestie zasadila desítky bodných ran

Bestie zasadila desítky bodných ran

17. 10. 2018, 12:14, aktualizace 17. 10. 2018, 12:58

Propuštěný schizofrenik Tomáš D. nedal starému muži sebemenší možnost přežítAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.