Foto

Havárie autobusu s dělníky - na místě přistával vrtulník

Pozor! Ledovka komplikuje dopravu v celém kraji, již havaroval i autobus

čtvrtek 7. února 19:33 , aktualizace pátek 8. února 09:25

Dálnice Doprava Napadení Počasí Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     Po celém Plzeňském kraji jsou v současné chvíli hlášeny nehody, havárie a dopravní komplikace spojené s ledovkou. U Šťáhlav a Hlohovic blokují silnice uvízlé kamiony. 
     Řidičům doporučujeme, aby přizpůsobili rychlost jízdy povaze a stavu vozovky a rovněž svým schopnostem, dodržovali mezi vozidly větší bezpečnostní vzdálenost a počítali s podstatně větší brzdou drahou," varuje tisková mluvčí policie.
     Na ledovce již havaroval i autobus se sedmnácti cestujícími, převážející dělníky několika národností z montoven. K této nehodě došlo po šesté hodině večer na silnici 203 mezi obcemi Popov a Ostrov u Stříbra na Tachovsku, na místo vyjížděly všechny záchranné složky a vzlétl vrtulník LZS. Podle prvotních informací zde měl na zledovatělé silnici řidič autobusu dostat smyk a autobus se měl i s cestujícími převrátit do příkopu. 
     Na místě bylo zraněno celkem šest osob. "Z místa události transportujeme ženu 45 let s těžkým zraněním horní končetiny formou LZS do Fakultní nemocnice na urgentní příjem.
     Dále jme ošetřili dalších 5 osob s lehkými zraněními. Ti budou převezeni do Stodské nemocnice a do Vojenské nemocnice Plzeň na chirurgickou ambulanci," popsala tisková mluvčí záchranářů.
     Hasiči doplnili, že na místě museli ženu vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.
     Hasiči kromě vyproštění zraněné ženy stabilizovali vozidlo proti pohybu, nasvítili místo nehody, spolupracovali se ZZS při ošetření zraněných a připravili přistávací plochu pro vrtulník LZS.
     Nezraněné cestující následně rozvezl evakuační autobus HZS Plzeňského kraje do míst jejich ubytování.
     Komunikace byla po dobu zásahu uzavřena.

     Policie upozorňuje zejména řidiče: "Na území Plzeňského kraje se kvůli mrholení vytváří na na většině silnic kluzká vrstva,místy až ledovka. Zatím je asi nejhorší situace na území severního Plzeňska. Aktuálně již máme v souvislosti s ledovkou oznámeno několik dopravních nehod. Problémy se sjízdnosti mají na některých místech především řidiči nákladních vozidel, na dálnici D5 zatím bez problémy neevidujeme.      

Foto: Hasiči a čtenáři


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost