Foto

Dva vážně zranění – auto si samo zavolalo záchranáře

Na místě nehody musely zasahovat všechny záchranné složky i vrtulník LZS

19. července 2018 16:48 , aktualizace pátek 20. července 10:41

Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes odpoledne před druhou hodinou došlo za obcí Řenče u Únětic u rybníku Hadovka k velmi vážné dopravní nehodě, při které musel zasahovat i vrtulník LZS.
     Při nehodě došlo ke střetu vozidla Škoda Fabia s protijedoucím Mercedesem S 400 d 4Matic a obě vozidla skončila mimo vozovku.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky a vzlétl vrtulník LZS, vozidlo Mercedes bylo vybaveno systémem eCall, který po nehodě sám zavolal o pomoc na linku 112 a odeslal informace o aktivaci airbagů, data ze senzorů nárazu a GPS souřadnice.
     „Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič vozidla Škoda Fabia narozený v roce 1989 neměl přizpůsobit rychlost a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem značky Mercedes-Benz S 400 d 4Matic, který řídil muž narozený v roce 1959.
     Následkem střetu byl zraněn spolujezdec ve vozidle Škoda narozený v roce 1976, který musel být letecky transportován do nemocnice. Řidič vozidla Mercedes-Benz byl do nemocnice transportován pozemní cestou,“
uvedla k případu mluvčí policie.
     Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovou zkouškou a nehodu dále šetří dopravní policisté.

Foto: PČR a HZS

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!