Po "vylepšeném" pití skončily dvě školačky v nemocnici

Mladý muž opil dvě děti do bezvědomí, nyní mu hrozí až rok vězení

pátek 28. ledna 15:55 , aktualizace 16:13

Alkohol Městská policie Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Od 31. prosince se policisté zabývají případem, který se odehrál v parku za obchodním centrem Plaza v Plzni. O tomto případu jsme vzhledem k probíhajícímu šetření a věku dvou poškozených dívek dříve nemohli informovat, abychom nenarušili vyšetřování, nyní však již padlo obvinění a je možné celý příběh zveřejnit.

     31. prosince v podvečer vyjížděli do parku za Plazou strážníci a záchranáři ke dvěma velmi mladým dívkám v bezvědomí. Na místě pak bylo zjištěno, že jsou obě dívky pod silným vlivem alkoholu a po vyšetření lékařem musely být obě dívky transportovány do nemocnice.
     Vzhledem k podezření na spáchání trestného činu si pak šetření celé události převzali policisté.

     Podle našich informací na odpolední silvestrovskou oslavu s přáteli do parku vyrazily dvě kamarádky ve věku 12 a 13 let. Zde se krom jejich přátel nacházeli i další lidé, včetně jednadvacetiletého mladíka, který dívkám naléval takzvané Rychlé špunty, tedy dětský nealkoholický sekt.
     Co ale dívky netušily bylo, že mladík tento v podstatě nevinný nápoj "vylepšil" přidáním alkoholu, zřejmě vodky. "Mladý muž v nedaleké prodejně zakoupil několik lahví alkoholu, který následně podal ke konzumaci dvěma nezletilým osobám," uvedla tisková mluvčí policie.

     Obě dívky si přivodily silnou opilost, kvůli které nejen upadly do bezvědomí, ale podle rodiny jedné z nich musely být obě s téměř třemi promile alkoholu v krvi hospitalizovány a jedna z nich se dosud potýká se zdravotními obtížemi způsobenými otravou alkoholem.

     Policistům se mladíka, který měl obě děti takto opít, podařilo vypátrat a nyní i obvinit z trestného činu. "Policisté jednadvacetiletému muži sdělili podezření z přečinu Podání alkoholu dítěti, za což mu v případě pravomocného soudního rozhodnutí může hrozit až roční trest odnětí svobody," doplnila mluvčí policie s tím, že policisté se případem dále zabývají. 

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.