Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Po hádce se pokusil muže podřezat

Policisté útočníka v Karlových Varech obvinili z pokusu o vraždu

29. října 2019 13:08 , aktualizace 13:09

Vazba Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Od pátečního večera se policisté zabývají napadením nožem, ke kterému došlo ve Vítězné ulici v Karlových Varech v části Drahovice.
     Policisty a záchranáře na místo přivolali svědci, kteří nalezli muže se silně krvácejícím zraněním na krku. Právě jejich včasné oznámení události podle všeho vážně zraněnému muži zachránilo život.
     „Mohu potvrdit, že záchranná služba převážela do nemocnice vážně zraněného muže. V tuto chvíli je už mimo ohrožení života,“ potvrdil tiskový mluvčí záchranářů.
     "Mělo zde dojít k incidentu mezi dvěma muži, kdy sedmapadesátiletý muž utrpěl vážná zranění, se kterými byl Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Policisté se začali případem intenzivně zabývat, zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vraždy ve stádiu pokusu, na místě zajišťovali veškeré stopy a v okolí ještě v sobotu hledali zbraň.
     V sobotu dopoledne se podařilo útočníka vypátrat a zadržet.
     "Na základě rozsáhlého šetření a pátrání po pachateli zadrželi kriminalisté v sobotu v dopoledních hodinách čtyřiačtyřicetiletého muže, který je podezřelý ze spáchání tohoto násilného trestného činu," doplnila mluvčí policie. 
     Kriminalisté zahájili trestní stíhání tohoto muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vraždy ve stádiu pokusu.
     Podle našich informací se oba muži před incidentem neznali, co bylo důvodem hádky, kterou obviněný muž zakončil takto brutálním útokem, je nadále předmětem šetření. 
     Státnímu zástupci podali policisté podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na rozhodnutí soudu si tak obviněný muž počkal v policejní cele.
     Na základě rozhodnutí Okresního soudu v Karlových Varech byl včera obviněný muž vzat do vazby. Policisté ho následně od soudu eskortovali do vazební věznice. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 18 let.

Foto: PČR, FTV Prima

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.