Foto

Muž se na Slovanech pokusil ubodat ženu

Kriminalisté pachatele obvinili z pokusu o vraždu

neděle 30. srpna 20:19 , aktualizace 20:33

Napadení Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     V sobotu krátce po deváté hodině večer vyjížděli záchranáři do ulice U Světovaru v Plzni na Slovanech, kde došlo v jednom z domů k bodnému poranění ženy. Záchranáři poskytli ženě prvotní ošetření a v jejich v péči byla následně převezena do nemocnice, kde si její zranění vyžádalo okamžitý operativní zákrok.
     Na místo vyjeli samozřejmě i policisté, kteří na místě zadrželi druha pobodané ženy. "Policisté na místě činu zjistili, že napadení ženy měly předcházet partnerské neshody a po  předchozí slovní rozepři měl jednapadesátiletý muž své o rok starší partnerce způsobit bodné poranění nožem," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté provedli ohledání místa činu a zajistili maximální počet stop i nůž.
     U zadrženého muže byla provedena dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu s negativním výsledkem a i z provedeného  orientačního testu na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek vyšlo najevo, že muž nebyl pod jejich vlivem. Podezřelý muž byl následně eskortován policejní hlídkou do policejní cely.
     Případ si na základě věcné příslušnosti převzala výjezdová skupina kriminalistů Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, která ve věci provedla potřebné úkony trestního řízení.
     "Dnes vrchní komisař odboru obecné kriminality předal muži usnesení o zahájení trestního stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný ve stádiu pokusu. Zároveň bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," doplnila mluvčí policie.
     V případě odsouzení muži hrozí až osmnáctiletý trest.


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…