Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Vraždit se pokusil u nádraží, před tím chodil se dvěma noži po ulicích a hledal vhodnou oběť

Přinášíme další podrobnosti šíleného řádění recidivisty a narkomana Tomáše N.

Autor: Petr Novák sobota 18. května 10:39 , aktualizace 12:39

Vražda Zadržení pachatele


     O narkomanovi, který ve středu v noci v Rokycanech pobodal mladého muže, již od nás víte a dnes můžeme doplnit i další nové informace.

     Útočníkem byl šestatřicetiletý recidivista a narkoman Tomáš N. nejen několikrát soudně trestaný za násilnou trestnou činnost, ale také bývalý pacient psychiatrické nemocnice.
     Na životě ohrožených lidí bylo ten den v Rokycanech bohužel daleko více, než jsme se původně domnívali. Po vydání článku se nám totiž ozvalo několik svědků, které Tomáš N. také ohrožoval. 

     První oběť si vyhlédl před půl jedenáctou u autocentra v Klostermannově ulici. Zde zcela bezdůvodně začal křičet na procházející ženu, že ji zabije a rozběhl se za ní. Žena začala utíkat směrem k parkovišti, kde na ni čekal ve voze její manžel. Schovala se do auta, Tomáš N. za ní sice vnikl i dovnitř vozu, ale v dalším útoku mu naštěstí zabránil manžel ženy, takže agresor z místa utekl.

     Další ohrožení lidé byli na autobusovém nádraží, kde se Tomáš N. pohyboval již s oběma velkými kuchyňskými noži v rukou mezi lidmi čekajícími na autobus. Zde naštěstí nikoho nezranil, ale podle svědků doslova skákal na autobus, který se mu z nějakého důvodu znelíbil.

     O deset minut později se pak Tomáš N. u vlakového nádraží pokusil vraždit. "Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení mladého muže, že jede v Rokycanech v osobním vozidle, a že spatřil muže, který drží v obou rukou nože.
     Tento muž pak jeho vozidlo zpozoroval, šel k němu, otevřel dveře řidiče a zcela bez zjevného důvodu, bez varování a s vědomím, že může řidiče usmrtit, opakovaně zaútočil nožem na horní polovinu jeho těla a způsobil mu bodná zranění. Následně se dal podezřelý na útěk,"
 popsala nám poslední útok muže mluvčí policie.

     Zatímco policisté útočníka pronásledovali, zraněného muže si do péče převzali záchranáři. "My jsme z místa události transportovali s bodnořezným zraněním muže narozeného v roce 2001 na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů. Podle našich informací utrpěl napadený muž mimo jiné i bodnou ránu do spodní části hrudníku.

     Policistům se mezitím podařilo útočníka dostihnout a zpacifikovat pomocí taseru. "Policisté útočníka pronásledovali, dostihli a za pomoci donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě. Podezřelý se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek však měl pozitivní výsledek, a to na THC a amfetamin. Rokycanští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení.
     V průběhu prověřování byly zjištěny okolnosti, které vedly k tomu, že si případ převzali krajští kriminalisté odboru obecné kriminality. Ti následně zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu,"
 doplnila ještě tisková mluvčí policie.

      Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který státní zástupce akceptoval a návrh soudu podal.
      Před chvílí předvedla eskorta Tomáše N. k soudu, který rozhodl o jeho vzetí do vazby, takže ho policisté právě převážejí do Věznice Plzeň.


Pozn. red.: Taser je nesmrtící zbraň vystřelující hroty s elektrodami, po jejichž zásahu dojde ke krátkodobé paralyzaci zasaženého člověka.

Jak zásah taseru vypadá se můžete podívat ve videu z obdobného případu:


Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.