Tři cizinci byli zadrženi s falešnými doklady

Policisté pokračují v pobytových kontrolách cizinců

úterý 23. listopadu 18:41 , aktualizace 18:41

Cizinci Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V rámci průběžných kontrol dodržování pobytového režimu a zaměstnávání cizinců včera policisté z odboru cizinecké policie provedli kontrolu cizích státních příslušníků pracujících v jedné z firem v Klatovech.
     "Tři cizinci předložili policistům ke kontrole nejprve osobní doklady, které je neopravňovaly na území ČR pracovat, a následně se prokazovali občanskými průkazy Rumunska, které na místě přítomný specialista na odhalování padělků označil za padělané nebo pozměněné," popsala tisková mluvčí policie výsledek této kontroly s tím, že cizinci byli na místě zajištěni, a poté se souhlasem státního zástupce zadrženi.
     "Ve věci zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny a zároveň je s cizinci vedeno i správní řízení o správním vyhoštění z důvodu porušení pobytového režimu cizinců na území ČR, kdy jeden z nich překročil maximální dobu povolenou k pobytu, všichni tři pracovali v České republice bez povolení a navíc se vydávali za občany EU," doplnila mluvčí policie.
     Ve správním řízení mohou být vyhoštěni z území Evropské unie až na pět let a také jim hrozí, že do doby vycestování budou zajištěni v detenčním zařízení pro zajištění cizinců.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.