Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Razie cizinecké policie - cizinci prchali okny

"Nikdo tu není, cizince nezaměstnáváme a policii neodemkneme," lhali zástupci firmy

27. května 2021 11:59 , aktualizace 14:34

Cizinci Zadržení pachatele

      Policisté v průběhu celého roku provádí pobytové kontroly zaměřené především na dodržování podmínek pobytu cizinců na území České republiky, nelegální zaměstnávání cizinců, odhalování padělaných a pozměňovaných cestovních dokladů a jiných osobních dokumentů a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách.

Nikdo tu není a policii neodemkneme

      Tentokrát si policisté na základě vlastních poznatků vytipovali firmu ve Kdyni, u které měli podezření, že zde pracují cizinci bez povolení k zaměstnání. V úterý 25. května večer proto zrealizovali v této firmě pobytovou kontrolu. Po příjezdu na místo kontroly byla budova uzamčená a na opakované klepání nikdo nereagoval, uvnitř budovy se ale svítilo a byly slyšet hlasy hovořících osob. "Policisté telefonicky kontaktovali zástupce firmy a vyzvali jej, aby policistům umožnil provést pobytovou kontrolu uvnitř budovy, ten však policistům sdělil, že se v budově nikdo nenachází. Vzhledem k tomu, že policisté měli z výše uvedených důvodů podezření, že uvnitř budovy se osoby nacházejí, opakovaně zástupce firmy vyzvali, aby kontaktoval osobu, která budovu otevře. Tyto výzvy však ze strany zástupce firmy nebyly akceptovány," popsala tisková mluvčí policie.

Cizinci prchali okny

      Během telefonických hovorů se zástupcem firmy si policisté všimli, že z okna budovy vylézají osoby, které na výzvy policistů nereagovaly a začaly utíkat. Policisté je začali okamžitě pronásledovat, šest osob zajistili při přelézání plotu areálu, dalších jedenáct ukrytých osob následně zajistili v areálu sousední firmy obchodující se stavebním materiálem.
      "Jen jedna osoba předložila při pobytové kontrole cestovní pas s vyznačeným českým vízovým štítkem za účelem zaměstnání. Další osoba má na území České republiky povolen trvalý pobyt. Na dotaz policistů, proč utíkala, když je v České republice legálně včetně oprávnění k zaměstnání odpověděla, že běželi všichni, tak běžela také," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že dalších deset osob při pobytové kontrole předložilo cestovní pasy bez vyznačených českých víz, přičemž tak svým pobytem na území České republiky porušily ochranné opatření vydané Ministerstvem zdravotnictví České republiky k ochraně před zavlečením onemocnění COVID-19. Policisté jim ukončili přechodný pobyt na území České republiky vyznačením výjezdního příkazu.

"Pasport? U meňja nět!"

      Dalších pět osob nebylo dokonce schopno při pobytové kontrole, ani po poskytnutí součinnosti prokázat svoji totožnost. Policisté je proto zajistili, a následně eskortovali na cizineckou policii k provedení dalších úkonů. Všem pěti cizincům druhý den přivezli jejich krajané cestovní doklady. "Tři ze zajištěných cizinců porušili také ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví a jejich přechodný pobyt byl ukončen vyznačením výjezdního příkazu. Poslední dva pak překročili povolenou dobu pobytu na území a policisté odboru cizinecké policie jim vydali rozhodnutí o správním vyhoštění se stanovenou dobou, po kterou nesmějí vstoupit na území Evropské unie jeden rok," upřesnila mluvčí policie a doplnila, že všichni cizinci se navíc porušením ochranného opatření dopustili přestupku, který policisté oznámili Krajské hygienické stanici.

      Policisté se pobytovými kontrolami na ubytovnách i ve vytipovaných firmách napříč celým krajem budou zabývat i nadále.

Foto PČR

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.