Foto Video

Duhový pochod zablokovali pravičáci

Pochod komunity LGBT se střetl se seskupením Česká Plzeň

24. srpna 2019 18:14 , aktualizace neděle 25. srpna 11:56


     Dnes v Plzni proběhl Duhový průvod Pilsen Pride. Zároveň ale svoji protiakci svolalo i ultrapravicové seskupení Česká Plzeň a nazvalo ji shromážděním Za tradiční rodinu, bezpečnou Plzeň a hrdý národ.
     Od dvou hodin se za podpory Pirátské strany scházelo v Mlýnské strouze několik stovek gayů, lesbiček, bisexuálů, transgender osob a jejich přátel. Ve tři se vydali na Duhový pochod Plzní, ale hned v Dřevěné ulici byl průvod zablokován příznivci druhého tábora.
     Zde nejprve došlo k slovní přestřelce obou skupin a poté policisté volný průchod průvodu zajistili. Na umožnění průchodu průvodu reagovali odpůrci značně vulgárně.

     "Během opatření byla zjištěna jedna osoba v celostátním pátrání - na sedmadvacetiletého muže byl vydán příkaz k zatčení, několik osob je podezřelých z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, bránění ve výkonu práva shromažďovacího. 
      Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, prověřujeme tři osoby," uvedla mluvčí policie.

Foto a video: Tv ZAK a Krimi-Plzeň