Foto

Vyřiďte prosím mé poděkování hasičům a neznámému řidiči

Ostatním řidičům vzkazuji: "Bez hasičáku už nevyjedu ani pro rohlíky."

8. srpna 2018 16:36 , aktualizace 16:47

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

Zdravím redaktory i hasiče,
     včera jsem četl váš článek o hořící dodávce Mercedes a minulý pátek večer se mi na Studenstké ulici v Plzni stalo něco podobného. Chtěl bych právě přes vás hrozně moc poděkovat hasičům ze stanice Plzeň Košutka a operátorovi, se kterým jsem v tom šoku, že mi hoří auto, mluvil.
     Motorový prostor vozu mi zachvátily plameny, hasiči po tísňovém volání byli na místě během okamžiku a požár dostali bleskurychle pod kontrolu.
     Také bych chtěl poděkovat muži, který jel náhodou kolem, a který se dokonce otočil v křižovatce na červenou jen aby pomohl, zatímco ostatní řidiči mě jen objížděli. Ten muž poskytl své dva hasící přístroje, abychom aspoň částečně dostali oheň pod kontrolu. Díky tomuto muži a statečným a rychlým hasičům, nebyly následky tak fatální a moje milované vozidlo, do kterého byla investována již značně velká částka peněz, bude zřejmě po opravě znovu schopné provozu.

     Bez hasičáku už nevyjedu ani pro rohlíky. Lidi nepodceňujte to, není to sranda, kupte si ty hasičáky, není to taková investice a je to lepší než sledovat do příjezdu hasičů, jak se vám vozidlo mění na popel.
     Tisíckrát děkuji hasičům, děkuji i člověku který zastavil. Vím, že je možnost, že toto ani nezveřejníte, ale chtěl bych aspoň takto své poděkování hasičům a náhodnému kolemjedoucímu předat.

                                                                                                   Díky moc za vyřízení poděkování
                                                                                                                           David L.

Hasicí přístroj v autě

“Raději ho budu mít a nepoužiji, než abych ho neměl a v případě nouze mi scházel. “
     Některé evropské státy mají ve svých vyhláškách zanesenou povinnost vozit v autě hasicí přístroj. Ačkoliv u nás taková povinnost u osobních automobilů neplatí, mnoho řidičů si hasicí přístroj pořídí dobrovolně. 
     Hasiči takový přístup chválí. Když totiž hasiči dorazí k požáru osobního vozu, většinou hasí už jen bezcenný vrak, požár vozu se totiž šíří nesmírně rychle a o budoucnosti Vašeho vozu rozhodují první minuty.

     Průběh požáru auta je většinou stejný. Jedete, cítíte pach spáleného plastu a možná zaznamenáte i kouř zpod kapoty. Zastavíte a zjistíte, že kouře je čím dál víc. Když víko motoru zvednete, plameny, nejčastěji vzniklé vadnou elektroinstalací, vyrazí s novou chutí, protože se posílily kyslíkem. 
     Pokud se vám nepodaří hasicím přístrojem uhasit požár hned v zárodku, naberou plameny rychle na síle a od pěti minut po vzplanutí požáru už bývá auto prakticky nezachránitelné.

     Jak účinný je hasicí přístroj při hašení požáru auta jsme pro Vás vyzkoušeli. Připravili jsme maketu motoru (železné díly, hadičky a dráty, vše v plechové bedně kryté kapotou a samozřejmě řádně zalité benzínem).
     Náš figurant se nejprve pokusí oheň uhasit dekou, což většinou bývá jediná vhodná věc, kterou v autě máme a druhý pak použije námi doporučený hasicí přístroj. Podívejte se sami, jak to dopadne.

Úvodní fotka Ilustrační   

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.