Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Děkujeme za záchranu života maličkaté Amálky!

Přinášíme podrobnosti případu se šťastným koncem i poděkování vděčné maminky

27. června 2023 10:25 , aktualizace 10:26

Městská policie Záchranáři Záchrana života


     Ve středu minulý týden jsme informovali o záchraně ani ne roční Amálky, kterou maminka nedýchající a v bezvědomí přinesla na služebnu dopravní skupiny městské policie v Dominikánské ulici v Plzni.
     Dnes přinášíme podrobnosti tohoto případu se šťastným koncem i poděkování vděčné maminky.

     "Amálka dostala křečové záchvaty, přestala dýchat a přestalo ji bít srdíčko. Kdybych neměla městskou policii v baráku, tak nevím, jak by to dopadlo," napsala nám maminka holčičky a doplnila: "Chtěla bych poděkovat strážníkům městské policie z Dominikánské 12. Děkuju moc, že jste mi zachránili desetiměsíční dceru Amálku. Jste skvělí lidé, kdyby nebylo vás, tak tady malá dnes není.
     Děkuju i záchranářům, kteří přijeli ihned. Jste všichni opravdu skvělí a nemůžu ani popsat slovy, jak moc vám chci poděkovat.
   

     Perfektní práci strážníků včera ocenilo i vedení Městské policie Plzeň v čele s velitelem Ing. Bc. Petrem Nováčkem a poděkovalo strážníkům Dopravní skupiny Mirce, Markovi a Martinovi za záchranu Amálky.

     "Jsem velmi pyšný, že mám takovéto lidi ve svém týmu, máte můj respekt za to, jak jste vypjatou situaci zvládli a pohotově dokázali zareagovat. Včasnou a profesionálně poskytnutou první pomocí jste zachránili lidský život, a to je to nejvzácnější, za to vám patří od nás všech velké poděkování," zhodnotil čin strážníků velitel MP Plzeň, Ing. Bc. Petr Nováček.


Původní článek:

     Na služebnu dopravní skupiny městské policie v Dominikánské ulici v Plzni včera po poledni přiběhla vyděšená plačící mladá žena s naléhavou žádostí o pomoc. Děťátko, které svírala v náručí, totiž bylo zcela bezvládné a nedýchalo.

     Strážníci okamžitě začali jednat a poskytovat malinkaté holčičce první pomoc. Zatímco jeden ze strážníků se děťátku snažil uvolnit dýchací cesty, jeho kolegyně se spojila se Zdravotnickou záchrannou službou a po podrobném popisu situace na místě plnila přesně pokyny operátorky. 
     "Po několika prodýchnutích začalo dítě dýchat, mrkat a hýbat se," popsala nám šťastný závěr dramatické záchrany tisková mluvčí městské policie s tím, že následně si ženu i s batoletem do péče převzali záchranáři.

     "My jsme již dýchající dítě narozené v roce 2022 převzali a transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň," doplnila nám informace mluvčí záchranářů s tím, že postup strážníků městské policie byl skvělý a naprosto bezchybný.


 


 


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.