Aktuálně Foto

Vražda ženy, sebevražda muže

Muž ženu zardousil pak si pustil plyn a podřízl se

středa 13. února 13:29 , aktualizace 14:05

Vazba Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Dnes odpoledne policisté přivedli před soudce Okresního soudu v Tachově 31letého muže, kterému o den dříve vrchní komisař SKPV předal usnesení o zahájení trestního stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy.

     Vše začalo tím, že první únorový den byla nalezena v mobilheimu v obci Svinná na Tachovsku dvě těla.
     Žena ve věku 26 let již nejevila známky života, muže se však podařilo záchranářům resuscitovat a byl převezen do nemocnice. 
     Na místě bylo patrno a výsledky pitvy také potvrdily, že bezprostřední příčinou smrti mladé ženy bylo udušení ze zardoušení. Od začátku byl z tohoto zločinu podezřelý její spolubydlící 31letý muž. Tuto verzi potvrzovala i informace z Fakultní nemocnici Lochotín. Když se totiž muž probral, měl muž křičet: "Zabil sem jí, zabil sem jí." 
     Jakmile to zdravotní stav muže dovolil, byl vyslechnut a obviněn. Prověřováním bylo zjištěno, že k samotnému skutku mělo dojít již poslední lednový den. Muž přiznal, že nejprve ženu zabil, poté připravil únik plynu z proban-butanové láhve a pořezal si zápěstí. Motivem měly být rodinné spory.
     Po hodinovém jednání soud muže do vazby poslal.


Původní článek

     V pátek 1. února jsme informovali o tragické události, ke které došlo v obci Svinná nedaleko přehrady Hracholusky. Po desáté hodině dopoledne nalezl příbuzný v mobilním domě těla mladých manželů, 31letého muže a 26leté ženy. Na místo vyjeli záchranáři a kvůli unikajícímu plynu i hasiči. Muž byl v kritickém stavu, ženě již přivolaný lékař nedokázal pomoci a musel konstatovat smrt. 
    Muž byl leteckou záchrannou službou transportován do plzeňské nemocnice a policisté samozřejmě začali zjišťovat, co se v mobilheimu vlastně stalo a byl povolán i koroner. Vyšetřování případu velmi brzy převzali krajští kriminalisté, kteří se zabývají vyšetřováním těch nejzávažnějších trestných činů, především pak násilných usmrcení.
     Během víkendu jsme samozřejmě zjišťovali další informace. Podle některých sousedů zde mladí manželé chtěli stavět dům, okolí se spíše stranili a mělo mezi nimi docházet k hádkám. 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.