Foto Video

Podnikatele Miloslava Š. přepadli tři muži v kuklách

Podnikateli sebrali auto i zbraně, zřejmě ale šlo o vyřizování drogových kšeftů

pátek 13. září 14:47 , aktualizace 17:23

Drogy Loupež

Partner článku – Alfa Tactical


     Loupežné přepadení vyjeli ve středu 11. září kolem půl druhé odpoledne policisté šetřit do firmy Autosklo do Štěnovického Borku. V hale na konci obce, kterou používá k podnikání, měli tři maskovaní muži přepadnout majitele podnikatele Miloslava Š.
     "Osmapadesátiletý muž uvedl, že ho maskovaní pachatelé svázali lepicí páskou a odcizili mu vozidlo značky Peugeot Boxer, ve kterém měl několik legálně držených zbraní různého typu, finanční hotovost a mobilní telefon," popsala tisková mluvčí policie. 
     Muž poté policistům uvedl, že se mu podařilo pásku povolit a zavolat na policii. Policisté začali po pachatelích loupeže ihned intenzivně pátrat a po chvíli se jim podařilo vypátrat odcizené vozidlo, které zajistili.
     Když mělo dojít k prohlídce objektu, kde k napadení došlo, začal přepadený muž dělal značné drahoty a vymýšlel si, že byl vlastně přepaden v jiné z hal. Policisté samozřejmě trvali na prohlídce té správné haly a když ji podnikatel otevřel, čekalo je skutečně veliké překvapení. 
     Právě v této hale, ve které mělo k přepadení dojít, se nacházela obří, vysoce moderní pěstírna konopí. Policisté samozřejmě podnikatele okamžitě zadrželi, pěstírnu zapečetili, začali střežit a zahájili trestní řízení.
     "Policisté na místě v průběhu včerejšího dne a noci provedli domovní prohlídku i prohlídku jiných prostor a zajistili vybavení na pěstování marihuany za stovky tisíc korun," popsala další dění mluvčí policie.
     "V té první hale měl ty autoskla, jednou jsem si ho u něj nechal měnit, ale na co měl ty dvě další haly nám nebylo jasné," řekl nám na místě jeden z místních a pokračoval: "On sem moc nejezdil, tak na hodinu dvě denně, občas obden. Jinak jsme ho tu moc nevídali. Marihuana tu ale občas cítit byla."
     V hale se sice již nenacházely vzrostlé rostliny, pouze zbytky sušiny, přepadený podnikatel se ale policistům přiznal, že v hale v minulosti pěstoval konopí ve velkém. Do haly museli během vyklízení pěstírny policistům přijet na pomoc i hasiči s chemickou laboratoří, protože bylo nalezeno větší množství chemikálií.
     Případem se tak nadále zabývají plzeňští kriminalisté.

Foto: KP a PČR

 


     

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.