Foto

Podřezal si zápěstí a chtěl skočit do řeky

Velká pátrací akce po sebevrahovi v centru Plzně

12. listopadu 2020 13:11 , aktualizace 13:21

Městská policie Sebevraždy

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Chvíle obrovského strachu o svého přítele, se kterým se nedávno rozešla, prožívala včera dopoledne mladá dívka v Plzni a bohužel k tomu měla pádný důvod. Bývalý přítel totiž dívce posílal messengerem zprávy, ve kterých oznamoval úmysl spáchat sebevraždu, na svém profilu se se všemi loučil a vše ještě podtrhl zveřejněnými fotkami svých zakrvácených a pořezaných zápěstí. 
     Vystrašená dívka se s žádostí o pomoc obrátila na strážníky procházející sady v centru města. Strážníci od dívky zjistili veškeré podrobnosti, tedy kde se před pár minutami měl muž pohybovat, včetně kontaktu a popisu jeho oblečení. Operační mezi tím zorganizoval pátrání. Jedna z hlídek vyrazila do okolí místa mužova bydliště, druhá zamířila k místu do Štruncových sadů, které bylo zobrazeno na jedné fotografii. Do sadů souběžně vyjížděl i psovod se psem Virem.
     Muže odpovídajícího udanému popisu se nakonec podařilo najít právě psovodovi, který si všiml, že uprostřed lávky blízko  soutoku řek Mže a Radbuzy stojí postava a zmateně přešlapuje v těsné blízkosti zábradlí. 
     Muž narozený v roce 1990 velice rozrušený a stále opakoval, že se chce zabít. Psovod muže odvedl od zábradlí, začal ho uklidňovat a přivolal záchranáře. Těsně po psovodovi na místo dorazily další hlídky a strážníci pomocí materiálu ze zdravotnického batohu muži zastavili krvácení. 
     Záchranáři si po příjezdu na místo muže převzali a transportovali ho do Fakultní nemocnice Plzeň.

Foto MP

 Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.