Foto

Dopis čtenáře "Jak jsem byl podveden"

Pozor, v Plzni se opět množí agresivní prodej padělků na ulicích

9. července 2019 10:59 , aktualizace 11:15

Cizinci Městská policie Podvodníci

Partner článku – Avalon Wellness

     Do redakce nám přišel dopis čtenáře, ve kterém se chce podělit s ostatními o svou nepříjemnou zkušenost a varovat před podvodníky:

Zdravím Krimi-Plzeň,
     rád bych se s vámi podělil o jednu svoji už včerejší ne zcela příjemnou epizodu.
Byl jsem odpoledne nakoupit pár věcí v Albertu na Rokycanské, vracím se do auta, vyřítí se pěšák a začne mi vnucovat věci, které nechci koupit, s historkou že ho naštvali Němci a chce za to nějaké všimné. Doslova se mi vetřel do auta a začal mi do kufru z igelitky vyndavat věci - parfémy, hodinky, sadu údajně keramických nožů v dárkovém balení.
     Prostor zaplnil slovy a svým zbožím, nikdy bych nevěřil, že i já můžu naletět, ale s historkou že potřebuje pomoct a nějaké peníze na benzín do Košic, jsem s ním vyměnil dva parfémy, jak se později ukázalo jakési polské padělky a jedny masivní hnusné hodinky, za mých 500 Kč.
     Je možné, že kdybych týpka ihned poslal do háje, mohl by být i agresivní.
     Později, při odjezdu z parkoviště jsem zjistil, že pracují ve trojici, je jim okolo 30 let, snad lehce snědší pleti a přepravují se červenou Kiou Sephia se slovenskými EČV NR-194JS.
     Jeden nabízel i nějaké elektrické ruční nářadí od Makity, to jsem ale neviděl. Doslova na parkovišti i na ulici nadbíhají lidem do cesty a vnucují jim své zboží.
     Od Alberta odjeli směrem Bolevec / Lochotín po Jateční, takže možná skončili na Rondelu u Kauflandu nebo u Globusu.
     Informoval jsem městskou policii na lince 156, že se tady taková partička pohybuje, píšu ale i vám, protože informaci o šmejdech dokážete rychle dostat mezi velké množství lidí.
     Jestli městská někoho chytila nebo to auto aspoň viděli nevím, ale je zbytečné aby naletěli i další lidi.
                                                            Díky za váš čas a případné šíření
                (čtenář, jehož jméno má redakce k dispozici, nám poslal i fotku stejného vozu, s kterým skupina jezdí)

Další podobné

     My bohužel musíme potvrdit, že podobné případy se v Plzni množí, v sobotu například podobnou "prodejkyni" řešili strážníci na Borech.

     "V sobotu před desátou hodinou dopoledne byli borští strážníci vysláni do Sukovy ulice, kde se dle informací oznamovatele měla nacházet žena snědé pleti v bílé sukni nabízející parfémy, které měly být kradené. Hlídka městské policie ženu spatřila před vchodem do obchodního centra, kam rychlou chůzí vešla.
     Šestatřicetiletá žena byla strážníkem vyzvána, aby jej následovala na parkoviště před hlavní vchod. Následně žena hlídce sdělila, že parfémy nejsou kradené, jelikož je koupila od asijského obchodníka v Praze a předkládala i paragon. Nicméně bylo zjištěno, že pokladní doklad byl vystaven v Maďarsku a nebylo z něj čitelné, ani k jakému zboží náleží. Na to žena odpověděla, že se spletla a parfémy koupila v Budapešti. V dalším jejím tvrzení zaznělo, že se jedná o toaletní vody známých značek, nikoliv o originální zboží.
     Vzhledem k tomu, že zde došlo k podezření ze spáchání trestného činu, byla podezřelá žena převezena na obvodní oddělení policie, kde si ji převzali k dalším úkonům,"
popsala tisková mluvčí strážníků. 

Foto: MP

 


Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.