Foto

Pozor na muže na fotografiích

Po podvodníkovi pátrá policie

pondělí 1. července 13:16 , aktualizace 13:57

Pátrání Podvodníci

Partner článku – Delta Plzeň

     V polovině června jsme informovali o případech podvodníka, mámícího peníze z prodavačů v Klatovech a Nýrsku.
     Všechny čtyři případy měly téměř stejný scénář, kdy neznámý pachatel přišel do obchodu a představoval se jako kamarád majitele prodejny. Následně předstíral, že telefonicky kontaktuje majitele. Ve dvou obchodech chtěl zaplatit vstupenky na sportovní utkání ve výši 4 800 Kč a v dalších dvou prodejnách požadoval vyplacení 14 800 Kč a 5 000 Kč za opravu vozidla.
     Policie ve dvou případech zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. V průběhu šetření případu se policie podařilo získat fotografie neznámého muže.

     Policie žádá občany o pomoc při zjištění totožnosti neznámého muže na přiložených fotografiích. Muž se může přihlásit na jakoukoli policejní služebnu k podání vysvětlení. Není vyloučeno, že muž se pokouší o podvody i na dalších místech v jiných krajích.
     Policie žádá občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o muži na snímcích, aby neprodleně podali zprávu Policii ČR číslo telefonu 158, na nejbližší policejní oddělení, případně  na telefon 974 334 651 nebo na e-mail: kt.oop.klatovy@pcr.cz.

     V rámci tohoto případu policie upozorňuje obsluhující pracovníky prodejen, aby v žádném případě nevypláceli finanční hotovost neznámým osobám pod záminkou, že pachatel je domluven s majitelem prodejny. Vždy si osobně prověřte, zda tvrzení občana odpovídá skutečnosti.

Podobný případ byl i v Plzni
     O podobném vykukovi používajícím stejnou fintu jsme informovali na začátku tohoto roku:

Podvodník dopaden - děkujeme!

Podvodník dopaden - děkujeme!

12. 01. 2018, 13:58

Policisté děkují čtenářům za poskytnuté poznatky

Foto: Ilustrační 

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.