Foto Video

Díky za Váš dopis

Kristýnka byla za snahu o záchranu života nominována na Michala Velíška

8. listopadu 2019 15:03 , aktualizace 15:03

Partner článku – Alfa Tactical

Prodejna od 23. listopadu opět otevřena

Velmi nás potěšil dopis, který nám včera přišel do redakce:

Dobrý den přeji,
      chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za Vaši reportáž o mé dceři Kristýnce Benešové, která pomáhala při záchraně paní v Tlučné. Díky Vaší reportáži byla dcera nominována na cenu Michala Velíška a ve středu proběhlo slavnostní vyhlášení, na něž jsme byli také pozváni.
      Proto ještě jednou díky za Vaši práci, která, i v těch kritických situacích, má smysl pro uvědomění toho dobrého v každém z nás. 
                                    S přáním klidných dní Benešovi

Za celou redakci Kristýnce ještě jednou gratulujeme, rodiče na ní mohou být právem hrdí.

Co se stalo?

     Koncem září jsme informovali o smutné události v Tlučné, při které v rámci náhlého zhoršení zdravotního stavu v parku zemřela starší žena. Mimo jiné jsme uvedli, že pomoc jako první poskytla a o život ženy následně bojovala teprve patnáctiletá školačka a skautka Kristýnka.

     Na Kristýnku nás upozornil jeden ze čtenářů a nám se jí podařilo kontaktovat. Tehdy nám událost popsala takto:
     "Šla jsem do školy jako obvykle a všimla jsem si paní ležící u lavičky. Chtěla jsem zavolat záchranku, ale ona lékařskou pomoc odmítala. Mezitím tam přišel ještě nějaký pán a společně jsme se paní snažili pomoct a sanitku samozřejmě zavolali.
     Stav paní se ale rychle horšil a upadla do bezvědomí, takže jsme záchranku zavolali znovu a zahájili jsme resuscitaci. V tom nám ještě pomáhala paní, která šla kolem s malým dítětem a kamarádka Simona Hejná, která se paní postarala o to dítě.
     V resuscitaci jsme pokračovali až do příjezdu záchranky."
     Skromné dívky jsme se také zeptali, jak to, že právě ona jako první zareagovala na ženin vážný stav. "Jsem skaut a krom toho, že vím, že pomoci jinému je povinné, pomoct jsem skutečně upřímně chtěla. Navíc ve škole bereme zdravovědu, takže vím jak na to," odpověděla Kristýnka.


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.

Prodejna od 23. listopadu opět otevřena