Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Pohraničním lesem se ozývalo volání o pomoc

Do rozsáhlé pátrací akce v Německu se zapojili i čeští policisté a Horská služba

19. listopadu 2018 10:54 , aktualizace 10:54

Horská služba

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Do rozsáhlé pátrací akce pod vrcholem Siebensteinkopfu jen kousek za hranicí se SRN se včera odpoledne zapojili záchranáři šumavské Horské služby a čeští policisté.
     Výzva přišla před půl třetí od Policie ČR s tím, že oni sami byli požádáni o pomoc německou stranou. „Podle všech informací se v udané lokalitě ozývalo silné volání o pomoc. Německá horská služba Bergwacht Bayern ihned zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. Nás a policisty pak požádali, abychom v součinnosti s nimi prohledali úbočí vrchu směrem k naší hranici,“ uvedl k pátrací akci Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.
     Zatímco v českém úseku pátralo jen několik osob, v ostatních částech pohoří, kde by se zraněný mohl nacházet, se jednalo o mohutnou akci. „Jen za Bergwacht pátralo asi šedesát záchranářů, přítomna byla i LandesPolizei, Červený kříž a němečtí hasiči,“ komentoval dění pod Siebensteinkopfem Josef Tischler. Kolem půl šesté večer pak bylo pátrání přerušeno, aniž by se hledaná osoba našla.
     „Přestože spolupráce českých i německých složek v terénu probíhala perfektně, vlastně vůbec nevíme, po kom jsme pátrali. Zdá se, že skutečně jediná informace, kterou všichni měli, byla ta o úpěnlivém volání o pomoc,“ doplnil Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Připomněl, že podobná přeshraniční spolupráce probíhá na Šumavě vcelku často, ať už v případě pátracích akcí, tak u záchrany zraněných z obtížného hraničního terénu.

Foto: Horská služba

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.