Foto Video

"Pokračujte rovně," pravila navigace - doplněno video

Dalšího řidiče kamionu zradila slepá důvěra v navigaci

úterý 27. září 14:56 , aktualizace 14:56

Doprava Hasiči Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera kolem poledne došlo nedaleko Kočova na Tachovsku ke kuriózní havárii kamionu, jehož starší řidič slepě věřil své navigaci. Ta ho ovšem zavedla lesní cestu, kudy dál jet nešlo, a když se řidič pokoušel soupravu otočit, tahač podle jeho slov sklouzl na bahně a zůstal viset na dřevěném můstku přes řeku Mži.

Video však řidičovu verzi o "sklouznutí" jednoznačně vylučuje


     Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči a samozřejmě i policisté. Mluvčí hasičů nám uvedl, že kamion jel z Pavlovic po obyčejné cestě, protože silnice tudy nevede. Mostek přes Mži, na kterém zůstal kamion viset, samozřejmě není dimenzován na přejezd těžké techniky a jde spíš o pěší lávku. Nájezdem kamionu tak došlo k jejímu poškození. 
     Hasiči z kamionu vyčerpali pohonné látky, konkrétně 460 litrů nafty, aby nedošlo k jejímu úniku během vyprošťování a ve vodě preventivně postavili i norné stěny.

     Policisté událost vyřešili s řidičem na místě v příkazním řízení pokutou ve výši dvou tisíc korun. Kamion na místě zůstal přes noc a jeho vyproštění je plánováno na dnešek.

Foto: HZS, Ladislav Kopáček 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.