Foto

Polák jel po dálnici s náklaďákem bez předního kola

Policisté při kontrole nákladního vozu nevěřili vlastním očím

pátek 10. června 10:42 , aktualizace 10:56

Cizinci Dálnice

Partner článku – Prestol Holding

     Včera půl hodiny před polednem si policisté hlídkující v rámci celorepublikové akce na 70. kilometru dálnice D5 ve směru z Plzně na Prahu na úrovni Letkova všimli naprosto neuvěřitelného úkazu, se kterým se na našich silnicích jen tak nesetkáte. Po dálnici jedoucímu nákladnímu vozu Volvo s polskou registrační značkou totiž chybělo levé přední kolo.
     Policisté soupravu s přívěsem samozřejmě zastavili a zjistili, že řidič o závadě dokonce ví. "Čtyřiatřicetiletý řidič z ciziny o závadě věděl. Policistům uvedl, že jede z Líní a chtěl cestou najít nějaký autoservis, kde by mu vozidlo opravili," popsala tisková mluvčí policie.

      Dopravní policisté přestupek provozovatele vozidla i řidiče vozidla zaevidovali a jejich jednání bude oznámeno správnímu orgánu k dalšímu projednání. Řidiči také v rámci řešení přestupku uložili kauci ve výši 10 tisíc korun.
      K opatření kauce přistupují policisté nejčastěji při řešení dopravních přestupků spáchaných ze strany cizinců, a to pokud existuje reálná obava, že se přestupce bude správnímu řízení vyhýbat. Vždy se jedná o přestupky, které nelze projednat na místě formou uložení blokové pokuty, ale přestupek je po zadokumentování oznámen na příslušný správní úřad. 

Foto PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost