Foto

Pronásledování cizince v kradeném autě

Policistům se snažil ujet v rozkopaném úseku, než byl zadržen, naboural tři auta

pondělí 20. května 13:41 , aktualizace 13:58

Cizinci Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V pátek 17. května po deváté hodině dopoledne se domažličtí policisté již podruhé za čtrnáct dnů připojili k přeshraničnímu pronásledování ujíždějícího řidiče ze Spolkové republiky Německo do České republiky.

     Řidič černého vozu BMW, které bylo odcizeno v SRN, ujížděl německým policistům ze Spolkové republiky Německo a shodou okolností si vybral v ten okamžik tu nejméně vhodnou trasu. Na bývalém hraničním přechodu Lísková totiž policisté prováděli kontroly v souvislosti s právě probíhajícím součinnostním cvičení na Rozvadově, o kterém jsme informovali v článku: 

Uzavření hranic ukončeno

Uzavření hranic ukončeno

17. 05. 2019, 13:52, aktualizace 17. 05. 2019, 15:08

Pokračování - všechny ozbrojené složky právě nacvičují uzavření státních hranic

     Policisté zaregistrovali vysokou rychlostí jedoucí černé vozidlo z Německa a v závěsu za ním služební vůz německé policie se zapnutými majáky a sirénou. Český policista sice dával od krajnice vozovky pokyn k zastavení černého vozu, ale jeho řidič na výzvy nereagoval a ujížděl směrem na Domažlice.

     V Domažlicích v Masarykově ulici se pak řidič černého BMW pokusil ujet předjetím pomalu jedoucí kolony v místě rekonstrukce vozovky, kde se nemohl bezpečně zařadit před vozidla, která předjížděl. Přitom nejen ohrozil protijedoucí řidiče, ale dokonce bočně narazil do předjížděného vozu Audi.
     Ani střet s jiným vozem řidiče nezastavil, z místa ujel a následně narazil do dalšího předjížděného vozidla, tentokrát značky Volvo a poté ještě do protijedoucího Fordu Focus.
     Až tato nehoda ujíždějící vůz zastavila a řidič, podle našich informací Litevec, byl policisty zadržen.
     "Policisté jako řidiče kradeného vozidla BMW ustanovili třiadvacetiletého cizince. Státní zástupce udělil souhlas se zadržením muže a následně na něj byl vydán evropský zatýkací rozkaz. V současné době se cizinec nachází v předávací vazbě," uvedla k případu tisková mluvčí policie s tím, že na voze Audi byla škoda vyčíslena na 30 tisíc korun, na vozidle Volvo vznikla stotisícová škoda, na vozidle Ford škoda ve výši 20 tisíc korun a na vozidle BMW 500 tisíc korun. 

     Jedná se tak ve dvou týdnech již o druhý případ řidiče s kradeným německým automobilem, který způsobil nehodu a byl zadržen na území našeho kraje, první byl Polák. Bohužel tyto přejezdy zlodějů jsou časté, toto video pochází z případu, kdy polský řidič po nehodě ukryl na střeše školy.

Policii se podařilo dopadnout prchajícího pachatele

Policii se podařilo dopadnout prchajícího pachatele

06. 05. 2019, 15:27, aktualizace 06. 05. 2019, 16:43

Šílený řidič byl Polák. Aktualizace: Pozor na D5, honička, nehoda a pátrání po nebezpečném pachateli

Foto: z pátku, autor PČR

 


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.