Foto Video

Policejní razie v moldavské velkopěstírně

Pěstírna produkovala marihuanu v ceně milionů korun

pondělí 1. června 09:33 , aktualizace 09:42

Cizinci Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     V úterý 26. května dopoledne policisté provedli na základě příkazu soudce Okresního soudu v Sokolově prohlídku objektu poblíž Horního Slavkova. Během té v něm nalezli několik speciálně odborně upravených místností, kde s pomocí chemických přísad, umělého osvětlení a zabudované ventilace docházelo k pěstování konopí.
     "Přímo v objektu byl policisty zadržen dvaačtyřicetiletý cizinec, který měl konopí pěstovat od roku 2018 až do svého zadržení. V rámci prohlídky objektu bylo zajištěno téměř 2 500 rostlin konopí různého vzrůstu až do výšky jednoho metru. Kromě toho bylo zajištěno kompletní vybavení zmíněné indoorové pěstírny, dále několik kilogramů sušiny rostliny konopí a také finanční prostředky ve výši několik set tisíc korun," popsal tiskový mluvčí policie.
     V případě prodeje zajištěného množství drogy by si na černém trhu mohl pachatel, podle našich informací Moldavec dojíždějící do Čech z Německa, přijít na částku v řádu několika milionů korun.
     Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.
     V případě prokázání viny hrozí cizinci trest odnětí svobody až na deset let.

Foto: PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.