Foto Video

Policie hledá svědky nehody u Plas

Kamion, který jel od Plzně, ujel od nehody, policisté shánějí svědky

čtvrtek 13. února 15:59 , aktualizace 16:14

Nehody Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

     Policisté se znovu obracejí na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při objasňování dopravní nehody, ke které došlo počátkem února letošního roku.
     "Policie ČR hledá svědky dopravní nehody, která se stala v katastru obce Plasy. K dopravní nehodě došlo dne 6. února v 19.38 hodin na silnici č. I/27 v pravotočivé zatáčce ve stoupání cca jeden kilometr nad obcí Plasy ve směru na obec Kaznějov.
     Na uvedeném místě jel dosud neznámý řidič s nákladní soupravou složenou z tahače návěsu a návěsu od Kaznějova směrem na Plasy. V lesním úseku cca jeden kilometr nad obcí Plasy při projíždění levotočivé zatáčky přejel dosud z nezjištěnou částí návěsu do protisměrného jízdního pruhu, kde v danou chvíli jel řidič s osobním vozidlem tovární značky Ford Mondeo od Plas směrem na Kaznějov.
     V prostoru zatáčky a v jízdním pruhu řidiče osobního vozu došlo ke střetu nezjištěné části levého boku návěsu s přední částí levého boku vozidla Ford Mondeo. Řidič nákladní soupravy na místě dopravní nehody nezastavil a z místa ujel,"
uvedla dnes mluvčí policie s tím, že policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, které by napomohly k jejímu řádnému prošetření a ustanovení viníka, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Územní odbor Plzeň-venkov – dopravní inspektorát, tel.: 974 326 111. Informace mohou také podat na linku tísňového volání 158.

Hasiči pomáhají muži vyměnit kolo na nabouraném vozidle Ford

Účastník nehody

     "Prosím všechny o sdílení, ať se ten kamion najde. Nejdříve mě kolem půl osmé kamion naboural návěsem, zničil mi kolo, přední blatník s nárazníkem a další díly a poté z místa od nehody ujel. Já dál jet nemohl, protože jsem měl prázdné kolo a právě proto došlo další dopravní nehodě. Byly tam děti v autě, byl to hrozný pohled.
     Prosím všechny svědky o jakoukoliv informaci, ať se dopadne ten „nemám slov“ člověk, co řídil kamion směrem od Rybnice do Plas. Jel přes plnou čáru, ujel od nehody a díky němu se stala tato ošklivá dopravní nehoda. Děkuji moc Tibor"

Vše o této nehodě

 

     V noci ze čtvrtka na pátek po deváté hodině došlo před Plasy ve směru od Plzně, v serpentinách u letiště, k velmi vážné dopravní nehodě. Z místa byl nejprve hlášen čelní střet osobního vozu s kamionem a více zraněných lidí, bohužel včetně dětí. Na místo vyjížděly všechny záchranné složky a také vzlétl vrtulník LZS.
    Komunikace byla uzavřena obousměrně. Objízdná trasa vedla přes Oboru a Nebřežiny a to zatím pouze pro osobní dopravu. Dle prvotních informací od policie jsou zraněny čtyři osoby, všechny z osobního vozu, vzhledem k vážnému zranění řidiče nebyla dechová zkouška možná. 
     Řidič kamionu narozený v roce 1990 vyvázl bez zranění a jeho dechová zkouška byla negativní. Příčinu, průběh a všechny další okolnosti nehody policie šetří.

Záchranáři

     Zranění jsou vážná, všechny čtyři cestující z osobního vozu museli vyprostit hasiči a vrtulník LZS sedal dokonce dvakrát, transportoval muže narozeného v roce 1968 s těžkým zraněním na Emergency a ženu narozenou v roce 1984 na Urgentní příjem, oba do Fakultní nemocnice Lochotín. Sanitky pozemní cestou transportovaly dvě dívky, asi jedenácti a šestnáctiletou, se středně těžkými zraněními na Urgentní příjem téže nemocnice.

Hasiči

    Na silnici č. I/27 u Plas ve směru na Plzeň jsme zasahovali u dopravní nehody kamionu a osobního vozidla. Z osobního vozu jsme vyprostili bez použití hydraulických nástrojů celkem čtyři osoby. Následně jsme pomohli záchranářům s ošetřením zraněných. Komunikace byla po dobu zásahu uzavřena.

Svědci

    Průběh nehody nám podrobně popsali svědci. Na místě podle nich došlo ke dvěma dopravním nehodám. 
     Jako první se zde bokem střetl Ford Mondeo jedoucí od Plas s protijedoucím kamionem. Řidič kamionu z místa nehody odjel, řidič Fordu zastavil a přivolal na místo policii. Jeho vozidlo částečně blokovalo jízdní pruh ve směru na Plzeň. Ostatní řidiči nehodu kyvadlově objížděli, a když ve směru od Plas stojící Ford objížděl další kamion, podle svědka vysokou rychlostí od Plzně přijel Hyundai Tucson a čelně do něj narazil.


 
Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.