Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Policie dnes poprvé oficiálně potvrdila, že starosta Myslinky byl zavražděn

Tělo bylo nalezeno v zadní části vozu, který pachatel odstavil na lesní cestě a poté záměrně zapálil

9. října 2023 11:37 , aktualizace 12:39

Vražda


     Policie dnes poprvé oficiálně potvrdila, že smrt starosty obce Myslinka Přemysla H. šetří jako vraždu. "Na základě výsledků soudní pitvy, dosud provedených expertiz a zjištěných skutkových okolností prověřujeme tento případ pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Ve věci nadále probíhají úkony trestního řízení," uvedla dnes dopoledne mluvčí policie.

     Tělo bylo nalezeno v zadní části vozu, který pachatel odstavil na lesní cestě a poté záměrně zapálil.

     O hrůzném nálezu lidského těla ve vyhořelém osobním voze odstaveném na lesní cestě mezi Benešovicemi, Milíkovem a Vrbicemi u Stříbra jsme poprvé informovali ve středu. V sobotu jsme pak doplnili, že zemřelým byl podle našich informací starosta Myslinky, což je malá obec ležící nedaleko Plzně Přemysl H., podnikatel a jednatel několika firem, včetně stavební společnosti Renvia stavby s.r.o., která se mimo jiné zabývá i rekonstrukcemi komunikací pro Správu a údržbu silnic Plzeňského kraje.

     Podle obyvatel Myslinky šlo o velice bohatého a vysoce postaveného muže, který neváhal přispívat na dobročinnost. "V Myslince o tom teď už mluví snad každý. Pan starosta stmeloval lidi a organizoval v obci akce i sportovní aktivity, které tu doposud nikdy nebyly. Díky němu se v obci začaly dít různé stavební změny či velké společenské akce," napsala nám dnes jedna z obyvatelek obce.


O případu jsme ve středu informovali v článku:

Vrak vozu ukrýval ohořelé lidské tělo

     Ve středu v půl třetí odpoledne vyjížděli hasiči k nahlášenému požáru vozu zaparkovaného u lesní cesty asi sto metrů od silnice mezi Benešovicemi, Milíkovem a Vrbicemi u Stříbra. Při příjezdu hasičů na místo bylo vozidlo již zcela vyhořelé a doutnala už pouze hrabanka kolem něj.


     Hasiči požár lokalizovali a uhasili pomocí jednoho C-proudu. Poté ale učinili uvnitř vozu hrůzný nález. Ve vraku auta byly totiž nalezeny ohořelé pozůstatky lidského těla.
     Místo si tedy samozřejmě okamžitě převzali policisté, prostor uzavřeli, byl povolán koroner k ohledání těla a policejní technik k zajištění veškerých možných kriminalistických stop. Následně si případ převzali nejen tachovští kriminalisté, ale i krajští, tedy ti, kteří se u nás zabývají těmi nejzávažnějšími zločiny, včetně vražd.

     "Přijali jsme oznámení o nálezu shořelého vozidla, ve kterém byla nalezena mrtvá osoba. K případu můžeme v tuto chvíli uvést pouze to, ze se zabýváme okolnostmi, jak k této události došlo. Zjišťujeme totožnost neznámé osoby a byla nařízena soudní pitva," uvedla nám na místě mluvčí policie.

     Případu se v následujících dnech samozřejmě budeme dále věnovat.


 


BYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.