Foto

Policie pátrá po cizinci s tuberkulózou

Neviděli jste Pavla Babushina?

6. ledna 2017 13:21, aktualizace pátek 6. ledna 15:57

Pátrání

     Hledaný občan Rumunska Pavel BABUSCHIN, narozený 23.3.1985, je zdánlivého stáří 31 až 32 let, je 183 cm vysoký, váží cca 90 kg, má světle hnědé, na krátko střižené vlasy. Na sobě měl oblečenu šedočernou péřovou bundu a šedý svetr.

     Po hledaném muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Policii bylo oznámeno pracovníky Fakultní nemocnice Plzeň – Bory, že jmenovaný byl pacientem plicního oddělení, kde byl hospitalizován s podezřením na nakažlivou nemoc – tuberkulózu, ze zdravotnického zařízení odešel a již se nevrátil. Podezření na nakažlivou chorobu bylo následně potvrzeno. 

     Plzeňští policisté ihned po pacientovi vyhlásili celostátní pátrání. V rámci toho pátrali nejen na území České republiky, ale i v zemi pacientova původu. Samozřejmě bylo pátrání rozšířeno i na všechny státy tzv. Schengenu. Pátrání dosud nebylo úspěšné. 

     Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu hledané osoby, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.