Foto

Michaela je již v pořádku u své rodiny

Nemocná mladá žena byla nalezena díky informacím od našich čtenářů

pátek 19. srpna 11:15 , aktualizace 11:15

Partner článku – KS Therm

       Včera jsme informovali o pátrání po nemocné mladé ženě, která byla od středy pohřešována a vzhledem k tomu, že s sebou neměla důležité léky, mohla být ohrožena na zdraví nebo dokonce i životě.
       Článek sdílely stovky našich čtenářů a právě díky tomu dnes můžeme přinést dobrou zprávu. Michaela byla na základě informací od našich čtenářů dnes ráno nalezena a zcela v pořádku předána rodině.
       Tisková mluvčí policie děkuje všem za spolupráci.     

Včerejší článek:

      Policie České republiky vyhlašuje pátrání po mladé ženě, která je zbavena svéprávnosti, trpí středně těžkou mentální retardací a bohužel také epilepsií. Žena u sebe nemá léky a tak by mohla být vážně ohrožena na zdraví.
      Naposledy byla viděna včera páté hodiny odpoledne, kdy odešla za kamarádkou.

Michaela 

Datum narození 
Pátrání vyhlášeno 18.8.2022
Bydliště - Plzeň
Státní příslušnost Česká republika 

      Michaela je střední postavy vysoké cca 172 cm, má hnědé oči a delší rovné vlasy tmavě hnědé barvy svázané do culíku.
      Naposledy na sobě měla úzké potrhané džíny světlé barvy, tmavě modré triko s krátkým rukávem a sportovní boty tmavě šedé barvy.

      Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešované, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158. 

O tom, co při záchvatu epileptik prožívá, jsme psali nedávno v článku:

Děkuji všem zúčastněným za moji záchranu!

"Dobrý den,

     chtěl bych Vašim prostřednictvím moc poděkovat všem, kteří mi ve středu 10. srpna pomohli. Samozřejmě jména nevím, ale rád bych poděkoval hasičům, policistům a záchranářům, kteří mimo jiné museli i přestřihnout bezpečnostní řetěz na dveřích, aby se ke mě domů v centru Plzně vůbec dostali.

      Já přišel domů kolem půl čtvrté odpoledne a volal jsem si s mamkou, která je ale z Karlových Varu. Během hovoru se mi však udělalo velmi špatně a omdlel jsem. Maminka okamžitě volala záchranku, jenže se samozřejmě dovolala do Varů. Naštěstí se karlovarská záchranka zachovala skvěle a velmi pohotově a vyrozuměla své plzeňské kolegy.

      Abych vysvětlil co se mi vlastně stalo. Já jsem epileptik, poměrně dlouho jsem neměl záchvat, bohužel ale tento poslední stál za to! Prý se mi všichni snažili dovolat, přítelkyně, máma i ze záchranky, ale já už byl v bezvědomí.
      Já si z toho pouze pamatuji, že na mě mluvili skrze dveře, jenže já ležel na zemi, byl jsem samozřejmě pozvracený a vůbec nechápal kde jsem a co se mi děje. 

     Všichni naštěstí perfektně věděli co mají dělat, dostali se ke mě, poskytli mi první pomoc, pomohli mi do sanitky a snažili se mě uklidnit.
     Lidé, kteří tomu nerozumí, si většinou myslí, že epilepsie není nebezpečná, jenže já jsem dříve měl záchvaty takové, že jsem končil v intubaci protože jsem nedýchal, to za mě dělal přístroj a já byl opravdu na hraně. Víte, kdybych ty zvratky vdechl nebo kdybych během záchvatu přestal zase dýchat, tak už bych to poděkování dnes nepsal.

     Prosím tedy, abyste můj velký dík předali všem těm zúčastněným, kteří se na záchraně mého života podíleli.
     Jednodušší lidé by možná řekli, že to je jejich práce, jenže to tak není, je to jejich poslání a teprve když ležíte na zemi a lapáte po dechu, dojde vám, že opravdu vše co dělají, jak rychle to provádí a hlavně jak odborně, není vůbec samozřejmostí.

              V obrovské úctě tedy děkuji všem, kteří tam byli mě zachránit

                                        Petr (celé jméno a místo zásahu má redakce k dispozici)"

                                                                                                     

     Tisková mluvčí karlovarských záchranářů nám potvrdila přijetí tísňového hovoru  ženy, která potřebovala řešit případ svého syna v Plzni. Hovor byl proto přesměrován na plzeňské operační středisko, které k pacientovi vyslalo posádky.
     Stejně tak nám i mluvčí plzeňských záchranářů potvrdila výjezd na místo a následný transport pacienta do nemocnice.

     Poděkování muže jsme záchranným složkám předali.


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.