Policie pátrá po pachateli obecného ohrožení

Neznámý pachatel chtěl zřejmě vykolejit vlak

úterý 18. února 09:03 , aktualizace 09:30

Doprava Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Naprosto nepochopitelným případem hazardu s lidskými životy se od nedělního dopoledne zabývá policie.
     V neděli 16. února v čase mezi 10:08 a 10:51 dopoledne dosud nezjištěný pachatel na 176. kilometru železniční trati číslo 180, ve směru od Plzně na Furt im Wald nedaleko Babylonu vyskládal na kolejiště překážku z kmenů stromů a větví, která nejen, že bránila průjezdu vlaků, ale v případě nárazu jedoucího vlaku do překážky hrozilo jeho vykolejení.
     Před jedenáctou hodinou místem projížděl vlak s deseti cestujícími, jehož strojvedoucímu se naštěstí podařilo na překážku zareagovat včas a zastavit pomocí rychlobrzdy ještě před ním.
     "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policisté žádají občany o spolupráci, kdy případní svědci popsaného jednání mohou podat informace na oddělení obecné kriminality nebo na nejbližší policejní služebnu, případě na e-mail: do.skpv.ook@pcr.cz.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.