Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Policie se připravuje na zítřejší utkání ve fotbale

Na veřejný pořádek a bezpečnost v dopravě bude dohlížet několik desítek policistů

13. února 2019 10:03 , aktualizace 10:50

Fanoušci

     Ve čtvrtek na stadionu Doosan Aréna v Plzni proběhne fotbalový zápas vyřazovací fáze Evropské ligy mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a GNK Dinamo Záhřeb.
     Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s tímto utkáním bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku ve spolupráci s kolegy z pořádkových jednotek Karlovarského a Jihočeského kraje a samozřejmě s pořadatelskou agenturou.
     V pohotovosti budou již od ranních hodin policisté z řad pořádkové, cizinecké a dopravní policie i kriminální služby, kteří budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu. Do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu budou i psovodi se služebními psy. V blízkosti sportoviště pak budete moci spatřit též i policisty z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy.
     Pohyb příznivců obou klubů bude po plzeňské metropoli policie pečlivě monitorovat. Zaměří se při tom na centrum města Plzně a především na restaurace a bary. Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení bude průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra. Zápas s sebou nese i určitá rizika a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku.
      Pozornost bude ze strany policie věnována i autobusovému nádraží a rovněž osobní dopravě. Policisté samozřejmě budou monitorovat i všechny příjezdové cesty do Plzně. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 1000 fanoušků fotbalového týmu GNK Dinamo Záhřeb. Někteří fanoušci by měli přicestovat svými osobními motorovými vozidly a dodávkami.
      Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádá policie všechny, kteří přijedou na utkání, aby dbali pokynů policistů a se svými vozy parkovali na vyznačených místech. Vzhledem k tomu, že parkovací dům Na Rychtářce bude v den utkání od 17.00 hodin vyblokovaný a fanoušci v něm nebudou moci parkovat, zajistěte si raději parkování na jiném místě. Parkování také nebude možné na Denisovo nábřeží v Plzni a v ulici Dřevěná. Policie tedy doporučuje zaparkovat vozidla v okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou. Pivovarská lávka do Štruncových sadů bude uzavřena. Přístup k sektorům T10 a T11 bude směrem od fanshopu.
     Začátek fotbalového utkání je plánován na 21 hodinu. Při zajišťování akce bude Policie České republiky a pořadatelská služba postupovat podle předem dohodnutých pravidel. Pořadatelská služba bude klást důraz na důkladné kontroly u vstupu na stadion, včetně kontroly totožnosti, které mohou znamenat určité časové zdržení. Je třeba, aby návštěvníci této akce dorazili včas.

Foto ilustrační