Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Policie šetří další otravu vody

Již druhý únik toxických látek ani ne za měsíc

5. listopadu 2019 14:45 , aktualizace 14:55

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Včera po jedné hodině odpoledne vyjeli hasiči ze stanice Klatovy k úniku neznámé látky ropného původu do Drnového potoka v Klatovech-Lubech. Tedy do toho samého potoka, odkud přišla jedovatá voda do Plzně.
     Hasiči na místě instalovali tři norné stěny a pomocí speciálního sorbentu na sběr ropných produktů z vodní hladiny jímali skvrnu na hladině. Na místo byla povolána také laboratoř Třemošná, která odebrala vzorky k expertize.
     Případ prověřují policisté z oddělení hospodářské kriminality, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti.
     Policisté dále zjišťují rozsah znečištění vodního toku a případné škody.
     Vedoucí odboru životního prostředí klatovské radnice Libor Hošek je přesvědčen, že únik pochází z firmy Holz Schiller. Z té nedávno unikl silně toxický roztok na moření dřeva, který se vodním tokem dostal až do Plzně. O tomto úniku jsme informovali zde:

Otrava vody v Plzni

Otrava vody v Plzni

14. 10. 2019, 16:40, aktualizace 14. 10. 2019, 18:43

Odpoledne opět zasedal krizový štáb Plzně a máme nové informace

Foto: HZS a KP

 D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.