Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Video

Policie šetří střelbu v centru Plzně

Někdo střílel v parku za Plazou do staré lednice i do lampy

sobota 4. ledna 15:34 , aktualizace 16:04

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     Zřejmě v noci na dnešek zatím neznámá osoba střílela v parku za OC Plaza. Muž, který dnes ráno venčil v parku psa, nalezl lednici a plechový kbelík s otvory, které mu připomínaly průstřely a nález samozřejmě ohlásil policii.
     Dle tohoto svědka byla lednička již několik dní pohozená nedaleko v křoví. Neznámá osoba si tedy na místo přinesla kbelík, lednici postavila, kbelík dala na ní a minimálně šestkrát do těchto věcí vystřelila.
     Policisté nález zajistili a dotázaný odborník na zbraně uvedl: "V lednici se nachází několik průstřelů od zbraně větší ráže než je 7,65 mm, stejně tak jsou průstřely i v kbelíku. Mohlo by jít o ráži například 9 mm, 38 Special, .357 Magnum či .40 S&W, které jsou u nás běžně používané, nevylučuji také, že by mohlo jít i o perkusní zbraň v ráži do .44.
     Počet střel i fakt, že na místě nebyly nalezeny nábojnice, by mohl ukazovat na to, že střelec používal revolver."

     Střelba na tomto místě je v každém případě hrubé porušení zákona o střelných zbraních a střelivu a střelec se dopustil minimálně přestupku.
     Policisté na místě zajistili další stopy, během této činnosti zde nalezli vstřel i do lampy pouličního osvětlení a po neznámém střelci samozřejmě pátrají.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.