Policie k dnešnímu utkáním mezi FC Viktoria Plzeň a FC Inter Milan - stále aktualizujeme

Očekávají se komplikace v dopravě v centru města, na průběh akce budou dohlížet desítky policistů

úterý 13. září 18:46 , aktualizace 21:41

Fanoušci

Aktualizace:

18,45 h   Policie sleduje přípravu fotbalového utkání ligy mistrů, ve kterém proti sobě nastoupí týmy FC Viktoria Plzeň a FC Inter Milan. V tuto chvíli policisté doprovodili fanoušky hostů ke stadionu. "V rámci bezpečnostního opatření dohlížíme zejména na zajištění veřejného pořádku. Zatím jsme nezaznamenali žádné protiprávní jednání," uvedla nám mluvčí policie.

21,30 h   Fotbal skončil, Plzeň bohužel prohrála. "Fotbalové utkání proběhlo bez problémů, bez narušení veřejného pořádku a do současné doby jsme nezaznamenali žádné protiprávní jednání. Děkujeme fanouškům obou týmů za sportovní chování, které přispělo k bezkonfliktnímu průběhu dnešního opatření," doplnila informace mluvčí policie.

Původní článek:

V souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním vydala policie toto upozornění:

     Výjimečné a sportovními fanoušky jistě tolik očekávané fotbalové utkání Ligy mistrů mezi celky FC Viktoria Plzeň a FC Inter Milan se odehraje v úterý 13. září v Doosan aréně v Plzni. Jelikož je toto utkání nejenom pro hráče, ale i samotné fanoušky fotbalovým svátkem, dá se téměř s jistotou očekávat, že do našeho krajského města zamíří velký počet lidí, aby tak přímo na stadionu nebo v restauračních zařízeních mohli tento zápas společně sledovat.

     Tak jako vždy připravujeme i na tento den fotbalového utkání bezpečnostní opatření, abychom zajistili bezpečnost osob a majetku, veřejný pořádek, ale i bezpečnost a plynulost silničního provozu. Na dopravu budeme dohlížet nejen v Plzni, ale také na hlavních silničních tazích vedoucích do města. Zaměříme se na monitoring dění na samotném fotbalovém stadionu, v jeho bezprostředním okolí, v centru Plzně a dalších místech, kde je předpokládaný větší počet osob - například na autobusovém a vlakovém nádraží.

     Fanoušky budou na stadion doprovázet jako obvykle policisté z antikonfliktního týmu, kteří se také zaměří na jejich bezproblémový odchod z arény. Po celou dobu budou do opatření nasazeni policisté ze služby pořádkové a dopravní policie a policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování. Na průběh bezpečnostní situace budou společně s policisty z našeho krajského ředitelství dohlížet i kolegové z pražské hipologie. Spolupracujeme rovněž s Městskou policií Plzeň, pořadatelskou službou a Magistrátem města Plzně, a to správou informačních technologií města Plzně. 

     Veřejnost bychom chtěli informovat, že v den utkání, tedy v úterý 13. září, bude od 12 hodin uzavřena Pivovarská lávka a parkoviště u stadionu budou vyhrazena pouze pro akreditované osoby. Pokud přijedete na tento zápas autem, doporučujeme vám zaparkovat na okrajových částech Plzně a do centra města se přesunout MHD. Předpokládáme, že v odpoledních hodinách bude hustota silničního provozu v Plzni velmi vysoká a v centru města bude velmi obtížné zaparkovat, proto se veřejná doprava nabízí jako jeden z nejvhodnějších způsobů dopravy do centra Plzně.

        Přejeme vám hezký, a pokud možno bezproblémový, sportovní zážitek. 
                 za Policii ČR mjr. Mgr. Pavla Burešová


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.