Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Policie varuje, dávejte si pozor na nízké ceny pronájmů

Podvodníci nabízejí k pronájmu nemovitosti bez vědomí majitelů

22. února 2019 09:51 , aktualizace 09:52

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policisté přijali v uplynulých dnech několik oznámení o podezření z pokusu podvodu.
     Na internetových stránkách totiž neznámý pachatel uvádí různé výhodné nabídky k pronájmu bytů a domů, kdy uvedená cena je podezřele nízká a není v současné době obvyklá.
     Na nabídku pronájmu například na Klatovsku reagovalo v období od ledna do současné doby několik občanů. Údajný pronajímatel uvedl pouze svou e-mailovou adresu, poškození pak měli předem zaslat na uvedený bankovní účet vedený v cizině nejen kauci, ale i platbu za jeden měsíční nájem. Inzerent o sobě uváděl, že dlouhodobě pobývá v zahraničí a předmětný byt zdědil po svých příbuzných v ČR.
     "Zájemcům o pronájem bytů bylo jednání neznámé osoby podezřelé a zjistili si vlastníky bytů, které následně kontaktovali. Ve všech případech  si ověřili, že skutečný majitel byt nepronajímá a podezřelé jednání oznámili na policii," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že několik dalších podobných oznámení zaznamenali policisté i v jiných krajích.

Policie doporučuje:

  • Podezřele nízké ceny pronajímaných bytů jsou předpokladem k podvodnému jednání.
  • Každý občan si může na katastru nemovitostí zjistit majitele předmětné nemovitosti a ověřit si, zda skutečně nemovitost pronajímá.
  • Inzerent komunikuje z e-mailových adres s podobnými názvy, jako mají známé společnosti. Ve všech případech se jednalo o mezinárodní firmy, které se zabývají ubytováním po celém světě a používají rezervační systémy.
  • Nabízené podvodné pronájmy nemovitostí jsou inzerovány na různých portálech i v oblastech, kde občané nabízejí použité věci a zboží.
  • Komunikace s podvodníky probíhá jen formou e-mailu. Dorozumívají se anglicky a k osobním schůzkám nikdy nedochází.
  • Prověřte si osobu nebo společnost a neuhrazujte finanční prostředky předem – zjišťováno zneužívání důvěřivých občanů.
  • Pachatelé používají smyšlená i nepravdivá jména, neexistující telefonní čísla nebo i jména osob, jejichž osobní údaje někdo zneužívá bez jejich vědomí a souhlasu.
  • Pokud jsou uvedené účty vedeny v zahraničí – před odesláním požadované finanční částky buďte obezřetní!!!

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.