Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Policista z dálničního oddělení vybíral pokuty na černo

V případě prokázání viny muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody

27. května 2022 11:12 , aktualizace 11:44

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policisté obdrželi oznámení o možném protiprávním jednání policisty z dálničního oddělení policie v Ostrově u Stříbra, které se mělo týkat neoprávněně vybíraných pokut.
     Vedení Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje věc prošetřilo, poté postoupilo Generální inspekci bezpečnostních sborů a déle po celou dobu vyšetřování poskytovalo ve věci součinnost.

     "Dopravní policista zařazený u dálniční policie na KŘP Plzeňského kraje si měl v námi zadokumentovaném období nejméně od ledna do října roku 2021 při vybírání pokut ponechat pro svou potřebu téměř 20 000,- Kč.
     Policista si při výkonu služby měl vytipovávat na dálnici D5 především řidiče cizí státní příslušnosti, které zastavil za přestupkové jednání. V minimálně pěti případech v informačním systému přestupkové jednání nezaevidoval, nevypsal příkazový blok a peníze si tak měl ponechat pro svou vlastní potřebu. Není vyloučeno, že si tímto jednáním přivydělával delší dobu a mohl si tak přijít na několik set tisíc korun,"
uvedla mluvčí GIBS.

     Na základě těchto skutečností bylo proti policistovi zahájeno trestní stíhání ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a v případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.
     Obviněný policista je v současné době postaven mimo službu.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.