Foto Video

Policisté na prchajícího vězně stříleli a pak použili PIT

Vězeň Tibor Seman odcizil zelenou Škodu Octavia a ujížděl téměř sto kilometrů

pátek 7. srpna 16:36 , aktualizace 17:02

Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera uprchl z nestřeženého pracoviště věznice na Chomutovsku vězeň Tibor Seman, odcizil zelenou Škoda Octavia s černými pruhy přes kapotu a červenými pátými dveřmi a odjel směrem do západních Čech. Tohoto vozidla si v podvečer všimla policejní hlídka z Aše, vozidlo začala pronásledovat a za použití výstražného a zvukového zařízení se ho snažila zastavit.
     Seman ovšem na opakované výzvy k zastavení nereagoval a pokračoval dále ve své agresivní jízdě plné riskantních manévrů ohrožujících ostatní účastníky silničního provozu. Policisté samozřejmě věděli, že se jedná o uprchlého vězně, a proto se ho jeden ze zakročujících policistů snažil donutit výstražnými výstřely k zastavení. Na to řidič pronásledovaného vozu reagoval tak, že se když byl v úrovni policistů, svým vozidlem úmyslně narazil do pravého boku služebního automobilu.
     Následně tedy tentýž policista vystřelil z pistole na Semanovu zadní pneumatiku, bohužel ani použití zbraně řidiče pronásledovaného vozu nezastavilo, a proto se řidič služebního vozu policie rozhodl k násilnému zastavení auta za pomocí ochranného rámu (PIT manévr). Vyčkal, až pro manévr bude vhodný úsek silnice a také v protisměru nepojedou žádná vozidla, při vhodné příležitosti pak z boku narazil do zadní části ujíždějícího vozu, roztočil ho a zastavil. 


      Po střetu policisté za použití donucovacích prostředků donutili uprchlého vězně vystoupit z automobilu a omezili jej na osobní svobodě. Poté podrobili vězně testu na přítomnost návykových látek, který vyšel s výsledkem pozitivním na pervitin. 

      "Chebští kriminalisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě i přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Po provedených úkonech byl muž eskortován zpět do věznice," uvedl tiskový mluvčí policie.Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.